У Раді зареєстрували законопроєкт щодо відповідальності за “пропаганду гомосексуалізму”

Дата: 22 Липня 2020
A+ A- Підписатися

У Верховній Раді 22 липня зареєстрували проєкт закону “щодо відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансґендеризму і “, який передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення.  

Відповідну картку законопроєкту №3917 опублікували на сайті ВР. Утім, текст документа наразі відсутній. 

                Фото: ANSA / Jose Jacome

Ініціаторами законопроєкту виступили народні депутати Георгій Мазурашу та Олена Лис від фракції “Слуга народу”.  

У коментарі виданню ZMINA Борис Хмелевський, керівник Мережі параюридичної допомоги, пояснює, що така законодавча ініціатива є антиконституційною та дискримінаційною:

“Проєкт напряму порушує статті 21 і , 23 і , 24 і , 28 і , 32 і , 34 і Конституції України та є дискримінаційним щодо ЛГБТ-спільноти. Сексуальна орієнтація та ґендерна ідентичність не можуть бути факторами обмеження прав людини на законодавчому рівні. Внесення на розгляд цього законопроєкту є симптоматичним та показує, що, навпаки, ознаки СОҐІ мають бути внесені до тексту законів про недопущення дискримінації”. 

Раніше подібні законопроєкти вже виносили на розгляд Верховної Ради. Так, у 2012 році в Україні зарєстрували три проєкти закону, які мали на меті “заборонити пропаганду гомосексуалізму”. Водночас їх або відкликали, або знімали з розгляду. Ці законопроєкти також критикували правозахисні організації, зокрема Аmnesty International та Human Rights Watch. 

“Закони про “заборону пропаганди гомосексуалізму” були вперше ухвалені у Росії: спочатку на регіональному рівні, а потім і на федеральному. Жодна інша країна Європи (включно з Туреччиною та країнами Південного Кавказу) таких законів не має. Такі закони порушують права, гарантовані європейською Конвенцією про захист прав людини, тому Європейський суд з прав людини постійно задовольняє позови проти Росії через застосування нею цих законів і виплачує грошові компенсації особам, засудженим за ними”, коментує ZMINA Андрій Кравчук, експерт Правозахисного ЛГБТ-центру “Наш світ”. 
 
Він переконаний, що у законопроєкту “абсолютно нульові” шанси на ухвалення та радить керівництву “Слуги народу” звернути увагу на законодавчі ініціативи своїх нардепів, які грубо суперечать декларованим принципам цієї партії та політичному курсу держави”. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter