У Пологах Запорізької області російські окупанти катували, а тоді застрелили українського партизана
На початку травня у тимчасово окупованих Пологах, що на Запоріжжі, російські військові викрали й два дні катували 47-річного місцевого мешканця Романа Семененка, після чого вбили його.
Про це у фейсбуку повідомив військовослужбовець Територіальної оборони ЗСУ Іван Мінченко.
За словами військового, Роман не погодився виїхати з окупованої території, доки була можливість. Чоловік вирішив доглядати за мамою та допомагати Руху спротиву на місці.
“Він був ефективним партизаном, надана інформація допомагала українським військовим нищити російських зайд. Днями о 6:30 Романа викрали – за одним українським патріотом приїхали на бронетехніці близько 20 окупантів. Два дні рашисти катували чоловіка, вимагали розкрити місця зберігання зброї та інформацію про його старшого брата – очільника Пологівського Нацкорпусу“, – пише Іван Мінченко.
4 травня чоловік привів військових РФ до місця, де сам ховав зброю. Там Роман швидко дістав пістолет Макарова та почав розстрілювати російських окупантів. У цей момент у його спину влучила ворожа куля.
Разом із чоловіком у полоні була його мати, яку згодом випустили. У Романа Семененка залишилися дружина та донька.
Раніше ZMINA повідомляла, що російські військові впроваджують політику терору на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. Зокрема, проводять фільтраційні заходи щодо місцевих мешканців, перешкоджають евакуації у безпечні регіони України та грабують аграрні підприємства.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.