У Німеччині судитимуть 100-річного ексохоронця концтабору Заксенхаузен
У Німеччині Вищий регіональний суд Франкфурта-на-Майні дозволив судити 100-річного підозрюваного в пособництві та підбурюванні до 3322 вбивств у концтаборі Заксенхаузен під Берліном.
Про це пише The Guardian.
У такий спосіб судді скасували рішення суду нижчої інстанції, що визнав підозрюваного, якого німецькі ЗМІ називають Грегором Форманеком, непридатним для судового розгляду.
Минулого року чоловіку висунули звинувачення в пособництві та підбурюванні до вбивств під час роботи в концтаборі з липня 1943 року до лютого 1945-го.
Однак пізніше за рішенням експерта Форманека визнали таким, що не може постати перед судом через свій психічний і фізичний стан. Суд міста Ганау вирішив не відкривати провадження проти нього.
Вищий суд Франкфурта визнав, що рішення експерта не ґрунтувалося на “достатніх фактах”. Це визнав і сам експерт, який заявив, що в нього не було можливості опитати підсудного і провести широке психіатричне тестування.
Німеччина намагається притягнути до відповідальності останніх вцілілих колишніх нацистських воєнних злочинців після того, як 2011 року було ухвалено знакове рішення, яке відкрило шлях до кількох судових процесів.
Один колишній охоронець нацистського табору, Джон Дем’янюк, був засуджений у 2011 році на підставі того, що він був частиною гітлерівської машини вбивств, хоча не було жодних доказів того, що він безпосередньо когось убивав.
Відтоді кілька колишніх працівників концтаборів були визнані винними в співучасті у вбивствах на тій самій підставі.
Однак із плином часу багато справ були закриті останніми роками, після того як обвинувачені померли або фізично не змогли постати перед судом.
Понад 200 тисяч людей, включно з євреями, ромами, опонентами режиму та геями, утримувалися в таборі Заксенгаузен між 1936 і 1945 роками.
Десятки тисяч загинули там від примусової праці, вбивств, медичних експериментів, голоду та хвороб до того, як табір був звільнений радянськими військами.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що представників Росії не запросять на заходи, присвячені 80-й річниці визволення концтабору в Освенцимі.