У Нідерландах продовжили комендантську годину, через яку на початку року в країні спалахнули протести
Уряд Нідерландів вирішив на три тижні продовжити комендантську годину, щоб стримати епідемію коронавірусу.
Про це повідомили на сайті уряду країни.
Нові карантинні заходи, які стали найсуворішими з початку пандемії в країні, запрацювали 23 січня. Відтоді жителям уперше з часів Другої світової війни заборонили виходити на вулицю між 21:00 та 4:30. За порушення можна отримати штраф у 95 євро.
Невдоволені забороною люди вийшли на вулиці міст, унаслідок чого в країні відбулися масові протести та заворушення. Так, у Роттердамі, який вважають другим найбільшим містом у країні, через зіткнення мер оголосив надзвичайний стан.
Після протестів критики комендантської години подали на уряд Нідерландів до суду, який згодом постановив, що комендантська година є незаконною, а тому її слід негайно скасувати.
“Комендантська година є далекосяжним порушенням права на свободу пересування і приватного життя та (побічно) обмежує серед іншого право на свободу зібрань та демонстрацій”, – вважають судді.
Однак влада оскаржила це рішення та продовжила комендантську годину до 4:30 15 березня 2021 року. За словами прем’єр-міністра Марка Рютте, фахівці попередили про ризик третьої хвилі коронавірусу, однак влада визнає, що суспільство, а особливо люди похилого віку, дуже втомилося від жорстких обмежень.
Попри подовження комендантської години нідерландський уряд послабив деякі інші обмеження. Так, з 1 березня частково відновлять навчання в класах студенти професійних шкіл та університетів, згодом дозволять відновити роботу масажним салонам та перукарням, а молодим людям віком від 26 років дозволять знов тренуватися разом на вулиці на спортивних майданчиках.
“Заходи коронавірусу перевіряють стійкість кожного як фізично, так і психічно. Що довше триває криза, то важче стає для всіх. Зараз, коли минув рік, соціальні та економічні наслідки пандемії різко зростають”, – зазначили в уряді.
Нагадаємо, що з 24 лютого в Україні почав діяти адаптивний карантин, а тому регіони знов поділять на зони. Наразі на всій території України вже встановили жовтий рівень епідемічної небезпеки, однак у деяких регіонах ситуація гірша. Так, через стрімке зростання кількості випадків зараження коронавірусом в Івано-Франківській області вже встановили 16 контрольно-пропускних пунктів та розгорнули перші в країні мобільні шпиталі.
Фотографія обкладинки: Getty Images