Упродовж доби 29 квітня від обстрілів російських окупантів загинув один житель Харкова та ще п’ятеро мешканців області й міста дістали поранення.
Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.
У Харкові уламком снаряда вбило 79-річного Віктора Губарєва, який вийшов у магазин по хліб. Архівне фото з телеграму Андрія Цаплієнка
“Протягом доби окупанти продовжили обстрілювати Харків, населені пункти Богодухівського, Ізюмського та Лозівського районів. У результаті ворожих артилерійських та мінометних ударів по житловим районам міста та області 1 людина загинула, 5 – постраждали“, – йдеться у повідомленні.
Від обстрілів військових РФ загинув 1 мешканець Шевченківського району Харкова.
Крім того, 2 харків’ян дістали поранення, а в Золочівській, Барвінківській та Лозівській громадах поранено трьох місцевих жителів.
Вночі 30 квітня обстріли Харкова продовжилися, зокрема крайнього східного житлового району Салтівка. Одна людина зазнала поранень.
Нагадаємо, за два місяці повномасштабної війни з РФ українці подали 11 949 повідомлень про воєнні злочини Росії на єдиний портал збору доказів.
Коаліція “
Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу
warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною
пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу
tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити
онлайн-форму.