У Миколаєві з-під завалів обстріляного росіянами будинку врятували 11-річного хлопця
Російські військові у ніч на 13 жовтня вчергове обстріляли Миколаїв: одна ракета зруйнувала житловий будинок, а інша потрапила до рятувальної човнової станції.
Про це повідомили у ДСНС.
У житловий будинок російська ракета поцілила о 1-й годині ночі. Вже о 8-й годині ранку з-під завалів рятувальники дістали 11-річного Артема, який провів там понад шість годин.
“Весь час він мужньо тримався, слухав усі поради рятувальників, які усіляко намагалися підтримувати його одночасно із проведенням невідкладних робіт”, – розповідають у ДСНС.
Нині дитину госпіталізували, й лікарі його обстежують.
Щодо другого обстрілу, то там під завалами знайшли тіло загиблого чоловіка – ним виявився співробітник рятувальної станції Державного воєнізованого гірничо-рятувального загону ДСНС.
Цієї ночі він перебував на добовому чергуванні на випадок надзвичайної події на водних об’єктах міста, кажуть його колеги.
Як відомо, вночі 10 жовтня Миколаїв, як й чимало інших українських міст, зазнав масованого ракетного удару, а прокуратура відкрила щодо цього провадження за порушення законів та звичаїв війни.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і платні психологічні консультації.