У Миколаєві ракети “Смерч” пошкодили водогін та трамвай, поранена людина
У суботу близько 20:00 російські військові вдарили по Миколаєву шістьма ракетами РСЗВ “Смерч”. Внаслідок цього поранена людина, пошкоджені житлові будинки, водогін та трамвай.
Про це повідомляє мер Миколаєва Олександр Сєнкевич.
Фото: фейсбук-сторінка Олександр Сєнкевич
За його словами, зазнали ударів житлові будинки, торгові магазини та промислові об’єкти в Інгульському районі міста. Сьогодні рано-вранці ушкодження оглядають працівники адміністрації району. Вони фіксують збитки та видають людям плівку та ОСБ-плити.
Також хвостова частина ракети пошкодила трубу водопроводу. Бригада “Миколаївводоканалу” вже працює на місці, але надвечір у багатьох будинках району не буде водопостачання.
Потрапив під обстріл і міський трамвай. У нього вибиті шибки. На щастя, на цей момент у вагоні не було пасажирів, водій теж не постраждав. Працівники КП “Миколаївелектротранс” вже замінили склопакет, трамвай може знову виходити на маршрут.
“Пізніше вночі близько 2:00 російські терористи знову обстріляли місто. Наслідки цих ударів з’ясовуємо”, — йдеться у повідомленні.
Крім того, за інформацією оперативного командування “Південь”, надвечір 13 серпня росіяни трьома реактивними снарядами системи залпового вогню “Ураган” атакували портову інфраструктуру Миколаєва. Без жертв.
Загалом від початку вторгнення на Миколаївщині частково або повністю росіяни пошкодили 9245 цивільних об’єктів, більшість з яких об’єкти житлового фонду, житлозабезпечення, навчальні, медичні та заклади культури.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.