У Мелітополі російські окупанти за два місяці викрали понад 200 чоловіків

Дата: 29 Квітня 2022
A+ A- Підписатися
У тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області росіяни почали масово викрадати чоловіків призовного віку. Окупанти затримують людей і на блокпостах, і просто посеред міста.
 
Про це повідомив мер Мелітополя Іван Федоров в ефірі телемарафону.
 
Джерело: Головне управління розвідки Міноборони України

За 2 місяці окупації росіяни викрали понад 200 осіб з Мелітополя. Ця тенденція продовжується”, – зазначив мер міста.

За його словами, раніше окупанти викрадали бізнесменів, активістів, представників влади, ветеранів війни на Донбасі, а тепер перейшли до масових затримань.

“Викрадають усіх чоловіків призовного віку. Два тижні тому вони почали пропонувати їм вступати до збройних сил Росії, а вже сьогодні викрадають на блокпостах і везуть у невідомому напрямку”, — сказав Федоров.

Він зазначає, що людей тримають у підвалі. На думку голови міста, викрадених громадян можуть використовувати як обмінний фонд або “гарматне м’ясо” під час війни в Україні.

Федоров також додав, що є факти, коли люди намагались виїхати на підконтрольну українській владі територію, однак на блокпостах російські військові не пропускали чоловіків призовного віку.

Проте, за словами мера міста, зараз небезпечно не лише на блокпостах, а й у самому Мелітополі та Мелітопольському районі.

Раніше ZMINA повідомляла, що на тимчасово окупованих територіях Харківської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Луганської та Донецької областей російські військові викрадають чоловіків призовного віку. Найчастіше серед них ветерани АТО/ООС, колишні військові та правоохоронці, а також проукраїнські активісти.

За даними української розвідки, головна мета таких дій – “поповнення обмінного фонду”. Українських заручників планують обмінювати на російських військових злочинців. Навіть за умови, якщо українці не брали участі в бойових діях 2022 року.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter