На тимчасово окупованих територіях росіяни масово викрадають чоловіків призовного віку – розвідка

Дата: 27 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

На тимчасово окупованих територіях Харківської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Луганської та Донецької областей російські військові викрадають чоловіків призовного віку. Найчастіше серед них ветерани АТО / ООС, колишні військові та правоохоронці, а також проукраїнські активісти.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Джерело: Херсонська міська рада

Відомо, що в приміщеннях херсонського ізолятора тимчасового утримання перебувають понад 300 проукраїнських активістів і ветеранів, яких допитують і катують.

“В селі Велика Лепетиха Херсонської області створено фільтраційний табір. Нещодавно туди прибули близько 400 російських військовослужбовців, одягнених у форму Росгвардії. Вони шукають і затримують чоловіків призовного віку. Затриманих українських чоловіків масово вивозять у напрямку окупованого Криму“, – йдеться в повідомленні.

За даними розвідки, головна мета таких дій – “поповнення обмінного фонду”. Українських заручників планують обмінювати на російських військових злочинців. Навіть за умови, якщо українці не брали участі в бойових діях 2022 року.

Також цілком можлива організація пропагандистських “парадів перемоги” за участю затриманих українців. Згідно з отриманою інформацією їх можуть спробувати видати за “військовополонених” та провести вулицями окупованих міст.

Аналогічні заходи відбувалися в Донецьку 2014 року. Тоді українських героїв після численних тортур примусили пройти центральною вулицею Донецька, де вони зазнавали знущань та принижень.

Раніше ZMINA повідомляла, що представники Офісу Омбудсмана вже отримали понад 16 тисяч заяв щодо зниклих безвісти українців. З них 2 тисячі – це зниклі військовослужбовці, решта – цивільні. Чверть усіх заяв серед цивільних українців надходить щодо мешканців Маріуполя.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter