У Маріуполі раптово посилилися фільтраційні заходи та переслідування – Андрющенко

Дата: 03 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

У Маріуполі проходить глобальна “зачистка” Центрального, Приморського та Кальміуського районів, переважно в місцях проїзду військової техніки та дислокації окупантів. Патрулі в складі комендатури та так званого Міністерства держбезпеки “ДНР” запровадили побудинковий та поквартирний обхід.

Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Ілюстративне зображення. Фото: “Факти”

“Перевіряють телефони на наявність компроментуючих фото, дописів у соцмережах та приватному листуванні. Проводять обшуки домівок в пошуку української символіки, літератури та іншої “зброї”. Переписують особисті дані всіх мешканців. Попередьте близьких та знайомих”, – написав Андрющенко. 

За словами радника, процес фільтрації не зупиняється. Загальна черга лише по Центральному району міста сягає 15 тисяч людей. Щоденно максимально до 30 людей проходять фільтрацію, з них у середньому до 5 людей зникають через арешти в будівлі окупаційного райвідділку поліції.

Без довідки про фільтрацію неможливе працевлаштування на будь-яку роботу, тому люди змушені йти на цю ризиковану процедуру заради виживання.

“Нещодавно ЗМІ окупантів повідомили про скасування необхідності дактилоскопії при перетині кордону Росії для мешканців окупованих територій. Однак сьогодні вийшло роз’яснення, що це не відповідає дійсності та дактилоскопія залишається нормою для біженців. Де-факто, окупаційна влада ще раз підтвердила необхідність проходження фільтраційних процедур задля наявності хоча б натяку на цивільне життя біженців в Росії”, – підсумував він.

Нагадаємо, що у тимчасово захопленому росіянами Маріуполі деякі жителі досі живуть у наметах і готують їжу на вогнищах, оскільки їхні будинки розбомбили окупанти, а нове житло так звана “влада” не надала. Намети розташовані біля кінотеатру “Савона”, де жителі міста ховалися під час обстрілів росіян. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter