У Лисичанську в братській могилі поховані тіла близько 300 людей – The New York Times
У Лисичанську Луганської області в братській могилі поховані близько 300 цивільних. Люди загинули через обстріли за останні місяці як у самому Лисичанську, так і в Сєвєродонецьку та Рубіжному. Тіла запаковані в мішки і звалені у траншею, оскільки немає рідних, які могли б забрати й поховати загиблих.
Фотографію цієї братської могили опублікувало The New York Times.
За інформацією видання, братська могила розташована на околиці міста і є незакопаною траншеєю. 41-річний Сергій Векленко, військовослужбовець ЗСУ, пояснив журналістам, що її досі не закопали, оскільки “всю техніку, яка була на інвентарі міста — екскаватори та інше – віддали військовим для копання траншей”.
“Ми ховаємо тут людей, які померли з квітня”, – додав він.
Кількість загиблих мирних жителів у Лисичанську та Сєвєродонецьку, двох містах, розділених річкою Сіверський Донець, невідома. Оскільки Росія зміцнює контроль над Сєвєродонецьком і зміщує свою увагу на сусідній Лисичанськ, жертви серед цивільного населення там неодмінно зростуть, зазначає The New York Times.
Місцева влада підрахувала, що в Лисичанську залишається близько 40 тисяч людей.
Вчора російські військові здійснили авіаудар по Лисичанську, влучили у будівлю, де переховувалися цивільні – четверо людей загинули, є поранені.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.