У листопаді ЄСПЛ розгляне адміністративне політично вмотивоване переслідування кримчан

Дата: 22 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ)  8 листопада 2023 року призначив засідання в міждержавній справі “Україна проти Росії”, що стосується порушення прав людини окупаційною владою Криму.

Про це інформує пресслужба суду.

Справа № 38334/18 стосується тверджень України про систематичні порушення Росією Європейської конвенції з прав людини в тимчасово окупованому Криму (в адміністративній практиці) починаючи з лютого 2014 року.

“Після завершення письмової процедури голова суду повідомив сторонам, що в інтересах належного здійснення правосуддя суд проведе слухання щодо прийнятності та суті справи, попередньо призначивши його на 8 листопада 2023 року”, – мовиться в повідомленні ЄСПЛ. 

На цьому засіданні ЄСПЛ розгляне по суті скарги та розглядатиме питання прийнятності та по суті справи політичних в’язнів та скарги засуджених за статтею 8 конвенції (порушеної в справі №20958/14).

Нагадаємо, 16 грудня 2020 року ЄСПЛ визнав заяву України частково прийнятною, встановивши, що прийнятні скарги підпадають під “юрисдикцію” Росії на підставі ефективного контролю, який вона здійснювала над Кримом станом на 27 лютого 2014 року.

За даними Омбудсмана та Представництва президента України в Автономній Республіці Крим, наразі Росія утримує 180 громадян у місцях позбавлення волі в межах політично мотивованого або релігійного кримінального переслідування, з них – 116 кримських татар. Із загальної кількості бранців 40 осіб заарештовані та перебувають у СІЗО, 122 – ув’язнені в тюрмах, ще 18 українців Росія утримує без жодного статусу. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter