У липні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

Дата: 04 Серпня 2020
A+ A- Підписатися

У липні експерти зафіксували загалом в Україні 13 випадків порушень свободи слова.

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації.

Порушення сталися в шести регіонах країни. Серед них лідером є Київ – шість випадків; Харківщина та Херсонщина – по два випадки; Волинь, Запоріжжя, Полтавщина – по одному.

Найбільше порушень зафіксували в категорії “перешкоджання законній журналістській діяльності” – вісім, проте в липні, як зазначили аналітики, вони побачили зменшення кількості таких випадків у порівнянні з червнем. Перешкоджали журналістам, зокрема, у Києві, не пускаючи на судові засідання, які мають суспільний резонанс (у справі вбивства журналіста Павла Шеремета), на Волині журналістів допускали не на всі локації під час робочої поїздки Володимира Зеленського, у Запоріжжі оператору вдарили ціпком по камері під час знімання.

Також зафіксували три випадки погроз і по одному випадку побиття та юридичного тиску. Водночас від погроз у липні потерпали саме журналістки. Так, отримали погрози у зв’язку зі своєю діяльністю Катерина Сергацкова, Ірина Федорів та Любов Величко. Вони зазнали погроз та цькування через соцмережі, було опубліковано їхні адреси та навіть встановлено на будинку меморіальну табличку.

Експерти підсумували, що з початку року загалом зафіксували 125 порушень свободи слова, 69 випадків перешкоджання, 14 випадків побиття та 12 випадків погроз.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: