У лікарні помер 72-річний чоловік, що дістав поранення під час обстрілу Берислава
На Херсонщині в лікарні помер 72-річний житель Берислава, який дістав поранення 5 січня внаслідок обстрілу окупантами міста.
Про це повідомляє поліція Херсонської області.
“У лікарні помер 72-річний житель міста Берислав, який отримав тяжкі травми під час обстрілу міста армією РФ вночі 5 січня”, – йдеться в повідомленні.
Крім того, у поліції додали, що за минулу добу правоохоронці відкрили 21 кримінальне провадження за фактами воєнних злочинів російських окупантів на Херсонщині.
Так, російські війська вдарили з реактивних систем залпового вогню, мінометів та артилерії по Бериславському та Херсонському районах. У мирних населених пунктах через влучання снарядів пошкоджені приватні будинки, господарські споруди, гаражі та автомобілі, загорівся склад із пшеницею.
У місті Берислав значно пошкоджено магазини та житлові будинки, у яких вибиті вікна із рамами, частково зруйновані стіни та дахи.
Нагадаємо, що 5 січня російські окупанти 58 разів обстріляли територію Херсонщини. Окупанти гатили з артилерії, РСЗВ, мінометів та танків. Так, у Бериславі внаслідок обстрілу у власному будинку загинула родина – подружжя з 12-річним сином.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.