У Латвії заборонили трансляцію всіх російських телеканалів

Дата: 06 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) ухвалила рішення про заборону трансляції останніх 80 російських телеканалів, які ще можна було дивитися на території країни. Рішення набуде чинності 9 червня і діятиме доти, доки РФ не припинить війну проти України й не поверне окупований Крим.

Про це повідомляє видання Delfi.

Джерело: Reuters / Scanpix

Рішення ухвалили з огляду на нову законодавчу норму, яка передбачає, що в Латвії не можуть працювати програми, зареєстровані в країні, яка загрожує незалежності та територіальній цілісності іншої держави.

Під заборону потрапили такі канали, як E TV, Ілюзіон+, “Кіно24”, “Мир ТВ”, “Полювання та риболовля”, “Перець”, “Російський Ілюзіон” та інші.

Рішення про блокування російських каналів, зокрема розважальних, Національна рада з електронних ЗМІ ухвалила ще на початку березня. Компанія Global Media, яка працює над ретрансляцією цих телеканалів у Латвії, подала позов із проханням тимчасово зупинити це рішення. 

29 квітня Адміністративний суд вирішив тимчасово повернути до латвійського ефіру російські телеканали “THT – Комеді”, TNT4 International, “П’ятниця”, KHL TV Channel та TNT Music. Суд пояснив своє рішення тим, що рада не змогла аргументувати, як розважальні канали загрожують державній безпеці Латвії.

Рада оскаржила це рішення в суді вищої інстанції. 26 травня Сейм Латвії в остаточному читанні ухвалив поправки до закону про електронні ЗМІ, які наділяють Національну раду з електронних ЗМІ правом обмежувати іноземні програми, якщо їх роблять у країнах, що загрожують суверенітету інших країн.

Нагадаємо, на початку квітня в Болгарії супутниковий оператор Bulgaria Sat EAD вилучив з трансляції чотири російських телеканали й почав безкоштовний показ українських телеканалів UA TV і Ukraine 24.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: