У Києві відкрили малий груповий будинок для дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування

Дата: 17 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

У Києві відкрили малий груповий будинок, де житимуть семеро дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. У сучасному просторому приміщенні вони зможуть жити разом, здобувати навички самостійного життя та отримувати необхідну підтримку.

Про це повідомили на офіційному порталі Києва.

Фото: Київська міська рада

Міська влада вирішила створити такий будинок ще до повномасштабного вторгнення, проте через війну проєкт реалізували тільки зараз.

Такий заклад соціального захисту максимально наближений до родинного. Діти житимуть там постійно. Дехто з вихованців має інвалідність та особливі освітні потреби.

Наразі у будинку мешкатимуть 7 дітей віком від 7 до 14 років. П’ятеро з них – рідні брати і сестри.

“Для такої групи дітей складно знайти прийомну сім’ю. І тут вони збережуть свою родину. Здобуватимуть навички самостійного життя”, – розповів мер столиці Віталій Кличко.

У будинку площею понад 560 квадратних метрів облаштовані 5 дитячих спалень, ванні кімнати, 5 санвузлів, вітальня, обідня зала, навчально-ігрова зона, кабінети вихователів та медсестри. У підвальному поверсі облаштоване укриття. На території закладу є дитячий майданчик, будинок має терасу.

Також за кошти міського бюджету закупили авто, щоб возити дітей до школи, садку та реабілітаційних центрів столиці.

У Києві близько 150 дітей, які потребують влаштування у сімейні форми виховання. За словами мера, столиця підтримує створення патронатних та прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу. 

Фото: КМДА

У місті є організації, які підтримують дітей через громадські структури і фонди у такому самому форматі. У столиці планують зробити таку форму виховання, як малий груповий будинок, частиною системної міської програми.

У листопаді 2024 року уряд схвалив Стратегію забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024–2028 роки та затвердив операційний план заходів з її реалізації до 2026 року. Метою є створити систему підтримки дітей та сімей з дітьми, повернення дітей у їхні сім’ї та розвиток сімейних форм виховання.

Раніше ZMINA писала, що торік в Україні всиновили майже 1300 дітей. Лише 140 з них – старші за 10 років. Лише 13% кандидатів заявляли про намір усиновити дитину, старшу за 10 років, водночас 70% дітей, які перебувають на обліку з усиновлення, – саме такого віку, розповів голова Державної служби в справах дітей Петро Добромільський.

Також ZMINA розповідала, що в Україні до нереформованих будинків дитини зараховані 1114 дітей. Серед них 704 мають статус дитини, позбавленої батьківського піклування або дитини-сироти. А ще 410 дітей потрапили до закладів за заявою батьків або у зв’язку з перебуванням у складних життєвих обставинах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter