У нереформованих дитбудинках виховують понад 700 дітей, з яких 144 потребують паліативної допомоги
В Україні до будинків дитини зараховано 1114 дітей. З них 405 мають встановлену інвалідність, а 216 потребують паліативної допомоги.
Про це повідомили в Державній службі в справах дітей.

Станом на кінець лютого 2025 року до будинків дитини, зокрема центрів медичної реабілітації та паліативної допомоги дітей, зараховано 1114 дітей. Серед них 704 мають статус дитини, позбавленої батьківського піклування або дитини-сироти. А ще 410 дітей потрапили до закладів за заявою батьків або у зв’язку з перебуванням у складних життєвих обставинах.
Серед дітей, які виховуються в дитбудинках:
- 405 мають встановлену інвалідність;
- 216 потребують паліативної допомоги;
- 418 мають захворювання з функціональними порушеннями або хронічними захворюваннями в компенсованому стані;
- 75 здорові.
Зазначається, що в реформованих будинках дитини – центрах медичної реабілітації та паліативної допомоги – перебуває 383 дитини, з них 72 мають потребу в паліативній допомозі.
Водночас у нереформованих дитбудинках виховується 731 дитина, з них 144 потребують паліативної допомоги.
Голова держслужби Петро Добромільський звернув увагу, що діагнози дітей необхідно переглянути, бо є підозри, що вони можуть не відповідати реальному стану їхнього здоров’я.
Питанням реформування будинків дитини займається МОЗ України. У Держслужбі в справах дітей обіцяють стежити за дотриманням прав та інтересів дітей під час реформування будинків дитини.
Раніше ZMINA писала, що в Миколаєві моніторингова група Офісу омбудсмана виявила, що в центрі паліативної допомоги дітям давали протерміновані ліки, а малюків, які вимагали особливого піклування, прив’язували до стільців. Поліція розпочала розслідування за фактом неналежного утримання дітей у закладі.
У листопаді 2024 року уряд схвалив Стратегію забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024–2028 роки та затвердив операційний план заходів з її реалізації до 2026 року. Метою є створити систему підтримки дітей та сімей з дітьми, повернення дітей у їхні сім’ї та розвиток сімейних форм виховання.
Однією з вимог ЄС до України є реформа деінституціалізації інтернатних закладів для дітей, яка передбачає трансформацію системи догляду і виховання та створення необхідної соціальної інфраструктури в громадах.