У Києві оцифрували документи Софійського собору та всього національного заповідника “Софія Київська”
У столиці завершили оцифрування документів Софійського собору та всього національного заповідника “Софія Київська”.
Про це повідомив директор департаменту комунальної власності Києва Андрій Гудзь.

Він зазначив, що мета цього проєкту – зберегти унікальні архіви минулого століття для науки та реставрації. Фахівці перевели в цифровий формат тисячі сторінок важливих документів, креслень і історичних записів, що гарантує їхнє збереження для майбутніх поколінь. Завдяки роботі архівістів, ІТ-спеціалістів і реставраторів вдалося створити детальний цифровий архів, який стане основою для досліджень та відновлення пам’яток.
Гудзь також підкреслив, що Софійський собор, який входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, разом з іншими будівлями заповідника має не лише національне, а й світове значення.
Оцифрування архівів дозволяє зберегти важливі дані про стан пам’яток, їхні архітектурні особливості, плани реставрації та інші характеристики. У разі пошкодження будівель ці матеріали допоможуть максимально точно відтворити їхній початковий вигляд.
Крім того, цифровий архів забезпечує дослідникам, реставраторам і фахівцям з охорони культурної спадщини зручний доступ до необхідної інформації, знижуючи ризик втрати документів через зношення чи можливі катастрофи.
Проєкт реалізували спільно фахівці департаменту комунальної власності Києва, історики, архівісти та ІТ-спеціалісти.
Нагадаємо, що 25 лютого Україна стала восьмою країною у світі, яка затвердила Нікосійську конвенцію Ради Європи, і першою державою, що зробила це в умовах повномасштабної війни.
Цей документ передбачає кримінальну відповідальність за низку правопорушень, повʼязаних з нищенням культурної спадщини та викраденням пам’яток, вніс на ратифікацію президент України Володимир Зеленський. У процесі підготовки документа до затвердження активну участь брало Міністерство культури та стратегічних комунікацій разом з представниками інших органів державної влади.