У Криму вже 75 нових заражень коронавірусом. Одна людина померла

Дата: 14 Вересня 2020
A+ A- Підписатися

За минулу добу в тимчасово окупованому Криму зафіксували 75 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. Одна людина померла.

Про це написав кремлівський куратор Криму Сергій Аксьонов на своїй фейсбук-сторінці.

“13 вересня на території Криму зареєстровано 75 випадків коронавірусної інфекції. 35 з них виявлено під час звернення по медичну допомогу, 26 – серед контактних за раніше зареєстрованими випадками, 13 – під час скринінгу здорового населення, один випадок завезено з (материкової частини. – КР) України”, – написав він.

Згідно з даними незаконного “міністерства охорони здоров’я Криму”, на півострові зафіксували новий випадок смерті з підтвердженим коронавірусом. Отже, загалом за час пандемії в Криму, за його даними, померли 42 людини з COVID-19. За даними Роспотребнагляду, у Криму загалом померли щонайменше 72 людини. 

Кримська правозахисна група наголошує, що офіційна статистика захворюваності на коронавірус у Криму занижена, бо не показує даних про заражених у лавах російської армії, правоохоронних органів та серед пацієнтів з позалікарняною пневмонією.

Окрім цього, українські профільні служби не мають доступу на півострів, щоб вести моніторинг. Дані про захворювання щодня подає окупаційна влада Криму. Їхня достовірність не підтверджена міжнародними організаціями.

Як відомо, в Криму збільшилася динаміка захворюваності на COVID-19 після парадів російських військ і техніки до 75-річчя перемоги в Другій світовій війні. Кількість зареєстрованих хворих сягнула більш ніж тисячі осіб. Окрім цього, окупаційна влада не перекрила Кримський міст і не скасувала авіасполучення з російськими регіонами, де поширена коронавірусна інфекція.

Окупаційна влада в Криму незаконно використовує аеропорт у Сімферополі, попри те що Україна закрила повітряний простір над Кримом

Напередодні Кримська правозахисна група звернула увагу, що кримські ЗМІ, висвітлюючи ситуацію з пандемією COVID-19 на півострові, здебільшого використовували дані окупаційної влади, а також порушували журналістські стандарти.

На її переконання, якщо після параду кількість тих, хто заразився, серйозно зросте, то підконтрольна Кремлю де-факто влада навряд чи заявить про це публічно, оскільки військові паради – пріоритет для такої тоталітарної системи, яка існує в Росії. Кримська правозахисна група вважає, що паради в Криму демонструють те, що Росія готова ризикувати життями кримчан на догоду своїй політиці мілітаризації Криму.

Нагадаємо, стаття 56 Конвенції про захист цивільного населення зобов’язує РФ за допомогою всіх наявних у неї засобів забезпечувати й підтримувати діяльність санітарних і лікарняних установ і служб, охорону здоров’я і громадську гігієну на окупованій території Криму, що охоплює також профілактичні та превентивні заходи, необхідні для боротьби з поширенням епідемій.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: