У Криму в 2024 році виявили нових 600 осіб із ВІЛ-інфекцією – кримські лікарі

Дата: 30 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

У Криму в 2024 році виявили нових 600 осіб із ВІЛ-інфекцією.

Лікар записує дані аналізу крові в учасників тестування на ВІЛ, ілюстративне фото

Про це заявив головний лікар Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олександр Немикін, повідомляє Крим.Реалії.

“Що стосується захворюваності на території Криму, то за дев’ять місяців поточного року до минулого року вона знижена майже на 30%. Протягом цього року виявлено близько 600 жителів Криму, яким виставили діагноз ВІЛ-інфекція”, – цитує Немикіна російська пропагандистська державна агенція “РИА “Новости”.

Головна позаштатна фахівчиня із проблем діагностики та лікування ВІЛ-інфекцій незаконного “Міністерства охорони здоров’я Республіки Крим” Тетяна Богатирьова повідомила, що на півострові ВІЛ-позитивними є 12 тисяч 635 осіб. 10326 осіб, або 86%, отримують антиретровірусну терапію.

Медичний журнал The Lancet опублікував дослідження, згідно з яким смертність від СНІДу в Росії 2021 року зросла порівняно з 2010 роком.

Крім того, у російських регіонах ВІЛ-позитивні пацієнти все частіше скаржаться на перебої з антиретровірусними (АВР) препаратами, заміну імпортних препаратів на російські аналоги із серйозними побічними ефектами. Терміни видачі ліків також змінилися – замість одного разу на квартал їх почали видавати раз на місяць, що спричинило великі черги біля СНІД-центрів.

За даними Росспоживнагляду (Роспотребнадзор), в Росії кількість людей із ВІЛ з 2017 до 2023 рік зросла на 27% (з майже 944 тисяч осіб до 1 мільйона 197 тисяч). Частка людей, які перебувають на диспансерному обліку, також зросла – на 18%. Також збільшилася кількість людей, які отримують АВР-терапію: на 118,2% – із 346 тисяч осіб у 2017 році до 755 тисяч у 2023 році.

За даними “Здравресурсу”, забезпечити терапією коштом бюджету можна лише 400 тисяч осіб. Розмір грошей, що виділяються на це, майже не змінюється протягом декількох років, зазначають експерти.

Читайте також: Глобальна епідемія ВІЛ-СНІД: як ООН намагається подолати її до 2030 року, а Росія цьому заважає

Раніше в ООН заявили, що країни, які криміналізують гомосексуальні стосунки, підривають зусилля з протидії СНІДу. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter