У Криму порушили чергову справу проти імама за “проведення незаконної місіонерської діяльності”
В окупованому Криму російські силовики порушили адміністративну справу проти імама однієї з мечетей Сімферополя за нібито “проведення незаконної місіонерської діяльності”.
Про це повідомляють активісти “Кримської солідарності”.
https://www.facebook.com/crimeansolidarity/posts/1034779730222816
Справу проти імама Расіма Дервішева порушили після того, як на початку грудня минулого року невідомий чоловік, ймовірно російський силовик у цивільному, зайшов до мечеті під час п’ятничної молитви.
“Він трохи постояв і вийшов. Після того як молитва закінчилася, всі парафіяни вийшли на вулицю, а там уже стояли співробітники ФСБ, МНС”, – розповів адвокат імама Айдер Азаматов.
Захисник чоловіка стверджує, що звинувачення силовиків у проведенні місіонерської діяльності є абсурдними.
“Не можна вважати проведення намазу місіонерською діяльністю. Я вважаю, що в такий спосіб просто хочуть чинити тиск на імама. Імам сказав, що це були звичайні парафіяни мечеті і проводити свою “місіонерську діяльність” тут немає для кого”, – зауважив він.
Активісти “Кримської солідарності” повідомили, що справа проти Дервішева стала не першою подібною в Криму. Аналогічну адміністративну справу відкрили й проти імама мечеті “Салгір Баба” в селищі Зарічне Сімферопольського району А. Ш. Кантемирова. Йому також закидали “ведення місіонерської діяльності з порушенням вимог законодавства про свободу совісті, свободу віросповідання та релігійні об’єднання”. Однак, як додали активісти, у серпні минулого року “суд” виніс ухвалу про повернення матеріалів справи посадовій особі, що склала протокол на чоловіка.
Як відомо, після анексії Криму у 2014 році російські силовики активно тиснуть на мусульман півострова, зокрема приписуючи їм співпрацю з організацією “Хізб ут-Тахрір”. Так, у листопаді минулого року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив до ув’язнення шістьох фігурантів так званої ялтинської справи “Хізб ут-Тахрір”. Найбільший строк дістали Муслім Алієв та Інвер Бекіров: їх засудили до 19 та 18 років ув’язнення відповідно. Еміра-Усеїна Куку та Вадима Сірука суд відправив до колонії на 12 років, Арсен Джеппаров отримав сім років в’язниці, а Рефат Алімов – вісім років.
Правозахисники вважають такі переслідування політично вмотивованими.