У Криму незаконний “суддя” Володимир Романенко присудив у справі ялтинських “Свідків Єгови” чотирьом кримчанам від 3 років умовно до 6,5 років колонії

Дата: 01 Березня 2023
A+ A- Підписатися

27 лютого 2023 року незаконний “суддя” так званого “Ялтинського міського суду” Володимир Романенко засудив Тараса Кузьо до шести з половиною років колонії, Сергія Люліна та Петра Жильцова до шести років та одного місяця колонії, а Дар’ю Кузьо – до трьох років умовного терміну.

Про це інформує Кримська правозахисна група

Правозахисна організація нагадала, що 20 березня 2019 року російські силовики прийшли до вірян з першим обшуком. Відомо, що обшук був також у лютому 2020 року.

У березні 2021 року, після третього обшуку, російські слідчі порушили кримінальну справу проти Тараса Кузьо за ч. 3 ст. 282.2 КК РФ (“фінансування діяльності екстремістської організації”).

12 березня 2021 року незаконний “суддя”  так званого “Київського районного суду” Сімферополя Віктор Крапко відправив Кузьо під домашній арешт, узявши до уваги, що той має двох неповнолітніх дітей.

Через за чотири місяці слідчий додав йому обвинувачення за ч. 1 ст. 282.2 КК РФ (“організація діяльності екстремістської організації”). Водночас фігурантами справи стали дружина Тараса Дар’я та Сергій Люлін і Петро Жильцов. Слідство в справі велося два роки.

29 липня 2021 року в Ялті затримали 33-річного Петра Жильцова, який раніше залучався як свідок у справі Тараса Кузьо. Петра Жильцова звинуватили за ч. 1 ст. 282.3 (“фінансування екстремістської організації”) та ч. 1 ст. 282.2 КК РФ (“організація діяльності екстремістської організації”).

Також 29 липня 2021 року незаконний “старший слідчий другого слідчого відділення першого слідчого відділу управління з розслідування особливо важливих справ ДСУ СК РФ у Республіці Крим” Новіков порушив проти Дар’ї Кузьо, дружини Тараса Кузьо, кримінальну справу за ч. 1 ст. 282.3 КК РФ (“фінансування екстремістської діяльності”). Щодо неї незаконний “суд” обрав запобіжний захід у формі підписки про невиїзд.

Через кілька місяців кримінальну справу порушили проти Сергія Люліна й Тадевоса Манукяна. Люліна затримали й запроторили до СІЗО, а 2 березня 2022 року перевели під домашній арешт.

10 лютого 2023 року незаконний “прокурор” запросив для вірян “Свідків Єгови” такі терміни: сім з половиною років колонії загального режиму Тарасу Кузьо, по сім років Петру Жильцову та Сергію Люліну, а Дар’ї Кузьо – три з половиною роки з відстроченням виконання покарання до досягнення її молодшою дитиною 14-річного віку.

Будівля незаконного “Ялтинського міського суду”

Як відомо, 20 квітня 2017 року Верховний суд РФ визнав “Свідків Єгови” екстремістською організацією та заборонив її діяльність на території РФ. 16 серпня 2017 року міністерство юстиції РФ долучило кримські осередки “Свідків Єгови” до списку екстремістських організацій. 2018 року окупаційна влада на півострові розпочала переслідування вірян “Свідків Єгови”, порушуючи кримінальні справи. 

Європейський суд з прав людини визнав цю заборону та переслідування вірян “Свідків Єгови” незаконними. 

Кримська правозахисна група розцінює ці судові процеси одночасно як порушення прав людини й міжнародного гуманітарного права.

Правозахисники наголошують, що переслідування “Свідків Єгови” – порушення ст. 9 Європейської конвенції з прав людини (“Свобода думки, совісті та релігії”). Крім цього, переслідування осіб, які не є злочинцями з позиції українського законодавства, – це порушення ст. 7 ЄКПЛ (покарання лише на підставі закону), оскільки за міжнародним гуманітарним правом РФ не має права застосовувати своє кримінальне законодавство на окупованій території.

У правозахисній організації нагадують, що використання російського кримінального кодексу в Криму – це порушення IV Женевської конвенції і вже воєнний злочин, що підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

Напередодні Кримська правозахисна група оприлюднила доповідьОгляд ситуації з дотриманням прав людини й норм міжнародного гуманітарного права в Криму за 2022 рік”. Відповідно до документа, станом на кінець 2022 року за звинуваченням у причетності до релігійної організації “Свідки Єгови” Росія позбавила волі щонайменше 10 осіб.

Упродовж 2022 року ухвалено щонайменше шість вироків:

– Артем Шаблій, два роки умовного ув’язнення з випробувальним терміном три роки;

– Євген Жуков, шість років ув’язнення в колонії;

– Володимир Маладика, шість років ув’язнення в колонії;

– Володимир Сакада, шість років ув’язнення в колонії;

– Олександр Литвинюк, шість років колонії загального режиму;

– Олександр Дубовенко, шість років колонії загального режиму.

Крім цього, протягом 2022 року продовжилися обшуки в будинках вірян “Свідків Єгови” та сталися нові затримання.

24 серпня 2022 року відбулись обшуки, після чого в Севастополі були заарештовані 53-річний Віктор Кудінов і 51-річний Сергій Жигалов.

28 вересня 2022 року стались обшуки у восьми будинках у селищах Нижньогірський і Красногвардійське, а також у селі Петрівка. Після цього 50-річного Сергія Парфеновича та 49-річного Олександра Винниченка затримали. Винниченка відпустили, а Парфеновича після місяця перебування в СІЗО перевели під домашній арешт.

12 грудня 2022 року в Сімферополі та районі відбулося близько 20 обшуків у “Свідків Єгови”. Після обушків 53-річного Дмитра Наухацького відправили під домашній арешт. Усього в межах цих слідчих дій проходить близько 40 осіб.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter