У Криму хворих із легкою формою коронавірусу лікуватимуть удома

Дата: 23 Вересня 2020
A+ A- Підписатися

Хворих із легкою формою коронавірусу в тимчасово окупованому Криму лікуватимуть удома.

Про це 23 вересня на засіданні оперативного штабу з протидії цій інфекції повідомив очільник незаконного “міністерства охорони здоров’я Криму” Ігор Чемоданов.

“Щоб нам оптимізувати ліжковий фонд, у нас, дійсно, є певна кількість “легких” хворих. Тому через це ми спільно з Роспотребнаглядом ухвалили рішення: з наступної середи всі позитивні результати потраплятимуть у медичну організацію, лікар виходитиме до хворого, визначатиме ступінь тяжкості хвороби. Якщо це легка або безсимптомна форма, такий хворий перебуватиме вдома”, – розповів посадовець.

Очільниця незаконного управління Роспотребнагляду в Криму Наталя Пеньковська повідомила, що на півострові зберігається тенденція до зростання захворюваності на коронавірус.

Так, до прикладу, минулої доби в Криму зареєстровано 83 випадки коронавірусної інфекції. За даними Роспотребнагляду, у Криму загалом захворіли щонайменше 4 624 особи, одужали понад 2 607, а померли щонайменше 85 людей. 

Кримська правозахисна група наголошує, що офіційна статистика захворюваності на коронавірус у Криму занижена, бо не показує даних про заражених у лавах російської армії, правоохоронних органів та серед пацієнтів з позалікарняною пневмонією.

Окрім цього, українські профільні служби не мають доступу на півострів, щоб вести моніторинг. Дані про захворювання щодня подає окупаційна влада Криму. Їхня достовірність не підтверджена міжнародними організаціями.

Як відомо, в Криму збільшилася динаміка захворюваності на COVID-19 після парадів російських військ і техніки до 75-річчя перемоги в Другій світовій війні. Кількість зареєстрованих хворих сягнула більш ніж тисячі осіб. Окрім цього, окупаційна влада не перекрила Кримський міст і не скасувала авіасполучення з російськими регіонами, де поширена коронавірусна інфекція.

Скріншот із сервісу “Flightradar” станом на 14:00 23 вересня

Напередодні Кримська правозахисна група звернула увагу, що кримські ЗМІ, висвітлюючи ситуацію з пандемією COVID-19 на півострові, здебільшого використовували дані окупаційної влади, а також порушували журналістські стандарти.

На її переконання, якщо після параду кількість тих, хто заразився, серйозно зросте, то підконтрольна Кремлю де-факто влада навряд чи заявить про це публічно, оскільки військові паради – пріоритет для такої тоталітарної системи, яка існує в Росії. Кримська правозахисна група вважає, що паради в Криму демонструють те, що Росія готова ризикувати життями кримчан на догоду своїй політиці мілітаризації Криму.

Нагадаємо, стаття 56 Конвенції про захист цивільного населення зобов’язує РФ за допомогою всіх наявних у неї засобів забезпечувати й підтримувати діяльність санітарних і лікарняних установ і служб, охорону здоров’я і громадську гігієну на окупованій території Криму, що охоплює також профілактичні та превентивні заходи, необхідні для боротьби з поширенням епідемій.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: