У Херсоні росіяни розгромили меморіал “Слава Україні!”

Дата: 11 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

У Херсоні російські окупанти розтрощили меморіал “Слава Україні” на вулиці Перекопській. Крім того, вони продовжують знищувати пам’ятки культури по всій Україні.

Про це повідомляє місцеве видання “Мост”.

Джерело: “Мост”

Зазначається, що невідомі зірвали прапор Європейського Союзу, потрощили панелі з фотографіями Небесної сотні та загиблих у російсько-українській війні. Знесли прапор.

Разом з людьми, схожими на силовиків, меморіал знищували й молоді люди в цивільному.

Також у місті зняли борди з написом “Херсон – це Україна”.

Але російські окупанти знищують не лише меморіали, присвячені боротьбі українців за свободу та незалежність.

За даними Мінкульту, станом на сьогодні відомо про 166 зруйнованих або пошкоджених пам’яток культури.

Про це сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, повідомляє “Укрінформ”.

“На сьогоднішній момент ми ведемо офіційний облік на сторінці міністерства. Це 166 об’єктів культурної спадщини, які зазнали або руйнувань або були пошкоджені під час російської навали. Про деякі об’єкти ми ще не знаємо, тому що вони на повністю окупованих територіях. Є свідчення, ми верифікуємо ці дані, і очевидно, що мова має йти про репарації і відновлення з боку держави-агресора“, – підкреслив Ткаченко.

Водночас він повідомив, що наразі Мінкульт веде перемовини із західними партнерами щодо створення спільного фонду з відновлення нашої культурної спадщини.

Вчора, наприклад, розмовляв також із французькою міністеркою культури. І ми говорили про необхідність створення об’єднаного фонду наших країн, країн, які нас підтримують, що займався б після перемоги відновленням і реставрацією культурної спадщини в Україні. Питання надзвичайної ваги, тому що перше, проти чого воює Путін, якщо не говорити про людей, це проти культури, проти нашої історії. І в їхніх промовах вони відверто кажуть, що культура – це єдиний інструмент, завдяки якому вони можуть перемогти у світі з аджендою так званого “російського світу”, зазначив міністр.

За його словами, тому для нас важливо цементувати наше ставлення і розуміння того, що для нас означає культура і наша спадщина, і просувати це у світі паралельно з процесом, над яким Міністерство культури активно працює, щодо введення санкцій і припинення співпраці з російською культурною спільнотою, яка особливо підтримується їхньою державою.

Нагадаємо, наприкінці березня російські окупанти зруйнували в Маріуполі будівлю Художнього музею імені Архипа Куїнджі.

А в лютому під час наступу російських військ у смт Іванків на Київщині згорів історико-краєзнавчий музей, у якому зберігалися близько двох з половиною десятків робіт всесвітньо відомої художниці Марії Примаченко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter