У Херсоні окупанти викрали місцеву жительку в день її народження
“Горобцова Ірина Володимирівна. Місто Херсон. З 13.05.2022 р. немає жодної інформації щодо місця знаходження. Якщо Ви бачили схожу людину або володієте будь-якою інформацією, будь ласка, повідомте за номером телефону: 0730778361”, – йдеться у повідомленні.
У соцмережах друзі Ірини Горобцової повідомляють, що дівчину викрали в її день народження, херсонку забрали без пояснень причини. З того часу інформації про її стан та місцеперебування немає.
“Знайомий з Іриною, це дуже добра, чуйна, хороша людина. Якщо щось знаєте про її місце находження – подзвоніть, будь ласка, її батькам”, – написав знайомий викраденої Леонід Єжуров.
Разом з тим, росіяни відмовляються розмовляти з батьками зниклої херсонки. А встановлена окупантами “військова комендатура” у Херсоні не надає ніякої інформації та пропонує писати “заяву у розшук”.
Запоріжжя та Херсонщина, за підрахунками правозахисників Центру прав людини ZMINA та Медійної ініціативи за права людини, є лідерами за кількістю викрадень російськими військовими в Україні. Загалом же у восьми областях вдалось дізнатись про щонайменше 800 таких випадків.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.