У Харкові невідомі намагалися зірвати показ фільму “Уроки толерантності”

Дата: 18 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

16 лютого у Харкові, попри спроби блокування, відбувся спецпоказ української стрічки “Уроки толерантності”. У фільмі висміюється негативне ставлення українського суспільства до ЛГБТ-людей. 

Про це повідомляє Харківське жіноче обʼєднання “Сфера”.

Фото: Sphere, Women Association

Так, за сюжетом пересічна українська родина, щоб дати раду фінансовій скруті, відгукнулася на пропозицію стати учасниками програми з євроінтеграції “Уроки толерантності”. У фільмі провінційна вчителька, її безробітний чоловік та діти намагаються приборкати власні стереотипні погляди щодо людей з різною сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю.

Як зазначає “Сфера”, подію відвідали близько 40 людей. Протягом показу гості сміялися, плакали та навіть обурювалися. Попри все, перегляд завершився оплесками глядачів, після чого відбулося жваве обговорення стрічки.

“Перед самим сеансом відвідувачі та відвідувачки зіштовхнулися зі спробою зірвати показ групою чоловіків та підлітків. Вони заблокували вхід до кінозали, розгорнули надруковані плакати із мовою ворожнечі та силою перешкоджали пересуванню гостей та персоналу кінотеатру”, – йдеться на сторінці жіночого обʼєднання в соцмережах.

Згодом, після прибуття поліції та довгої розмови з менеджером кінотеатру, група юнаків добровільно звільнила прохід. Захід закінчився спокійно, і всі учасниці та учасники безпечно дісталися домівок.

“Щиро захоплюємося глядачками та глядачами, які попри агресивну поведінку групи людей, подивилися кіно разом з нами. З’ясувалося, що нам треба боротися не тільки з російською навалою, а і за можливість подивитися українське кіно у Харкові”, – додає “Сфера”. 

Обʼєднання також наголосило на тому, що втягування неповнолітніх у подібні зібрання є безвідповідальним кроком з боку дорослих, і закликало Національну поліцію України та органи ювенальної юстиції перевірити дії організаторів акції на відповідність їхніх дій Закону України “Про охорону дитинства”.

Раніше ZMINA писала, що 11 лютого невідомі обмалювали фарбою фасад столичного кінотеатру “Жовтень”, написавши на ньому гомофобні висловлювання. Також пофарбували сітілайти з афішею фільму про ЛГБТ-людей “Уроки толерантності”, показ якого було заплановано на 14 та 18 лютого.

Фільм показуватимуть у кінотеатрах включно до середи 21 лютого.

Нагадаємо, що в основу фільму лягла п’єса Ігоря Білиця “Гей-парад”, яка вже декілька років успішно йде на українській театральній сцені.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter