У ГУР визнали, що телеграм містить низку загроз для безпеки України
В Головному управлінні розвідки Міноборони (ГУР) визнали, що телеграм містить у собі низку загроз для безпеки України, тож треба шукати варіанти розв’язання проблеми.
Про це сказав представник ГУР України Андрій Юсов на заході в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
Загрози, які телеграм несе для суспільства, реальні, наголосив він. Йдеться не про окремих користувачів чи окремі медіа, що представлені на цій платформі, питання виникають до самої платформи.
“Вона містить в собі цілу низку загроз для інформаційної, і не тільки інформаційної, безпеки нашої країни. Так, на це питання треба давати відповідь, і я думаю, що це обов’язково відбудеться”, – уточнив розвідник.
За словами Юсова, простих рішень у цій ситуації немає. Тому Україна зараз вибудовує комунікацію з адміністраціями усіх платформ, зокрема з телеграмом, щоб працювати за прозорими правилами: згідно з українським законодавством і відповідно до міжнародних стандартів.
“З кимось це виходить краще вирішувати, з кимось складніше. З телеграмом виходить найважче. Це постійна робота, багаторівнева: як на території самої платформи шляхом створення контенту, який би руйнував міфи, роз’яснював і покривав цільову аудиторію, так і з погляду унормування діяльності цих майданчиків. Усі ці заходи вживаються, але роботи ще справді багато”, – сказав представник ГУР.
Водночас очільниця Нацради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк в інтерв’ю каналу “Ми – Україна” висловила думку, що штрафи та взяття під державний контроль діяльності телеграму та інших компаній, які надають цифрові послуги, – це “питання часу”.
Вона розповіла про кілька спроб взаємодії з власниками телеграму: відправили кілька електронних листів на адреси, знайдені в мережі з проханням вступити з в якусь комунікацію, зокрема, щоби вони видалили певний токсичний контент, на який скаржилися користувачі. Але відповідей не отримали.
Більше про небезпеки, які може містити телеграм для українців та України, читайте в матеріалі ZMINA
Телеграм: чому пересічним українцям варто обмежити споживання, а владі — збільшити присутність