У Франції засудили майже 30 осіб у справі про кібербулінг

Дата: 20 Березня 2024
A+ A- Підписатися

У Франції ув’язнили 28 осіб строком до 18 місяців за переслідування в мережі Інтернет Магалі Берда – інфлюенсерки, відомої як експертка зі стилю життя та моди.

Це сталося в межах найбільшої на сьогодні в країні справи про кібербулінг, пише ВВС.

Магалі Берда. Джерело: Getty Images / BBC News

Судді визнали їх винними в цькуванні Берда за сприяння французького репера Буби (справжнє ім’я – Елі Яффа) під час кампанії проти “інфлюенсерів-крадіїв”.

Також засуджених у справі оштрафували на 700 євро і зобов’язали виплатити додаткові 54 тисячі євро як компенсацію своїй жертві.

Суд у Парижі повідомив, що цькування в мережі мали “реальні наслідки” для психічного здоров’я інфлюенсерки. Її адвокати заявили, що дописи Буби заохочували людей в інтернеті надсилати ненависні та образливі повідомлення Берда.

Суд заявив, що кожен з підсудних “зробив свідомий вибір приєднатися” до кібербулінгу.

Обвинувачені віком від 20 до 49 років отримали терміни ув’язнення від 4 до 18 місяців, деякі з яких умовно. Буба постане перед судом в окремій справі. Чоловік відкидає звинувачення в цькуванні за обтяжливих обставин. Раніше, в грудні, Буба взагалі заперечував, що став на чолі онлайн-“натовпу”, який цькував жінку.

Репер Буба. Джерело: ЕРА

Берда назвала вирок “прекрасною перемогою”, після того як раніше заявила суду, що знущання привели її “до того, щоб викинутися з вікна”.

Водночас відомо, що Берда постане перед судом за окремим звинуваченням у відмиванні грошей, а її маркетингова компанія Shauna Events є фігурантом розслідування в справі про шахрайство.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що в липні 2023 року в соціальних мережах почали цькувати виконувачку обовʼязків директорки музею Голодомору Лесю Гасиджак, поширюючи її світлини з образливими підписами. Одним з перших, хто став це робити, є адвокат Клим Братківський, який наголосив, що керівниця цієї установи не може мати такий вигляд. 

У коментарях до публікації деякі користувачі підтримували Братківського та теж глузували з очільниці музею, але більшість засуджувала такі твердження і наголошувала на тому, що він, як людина з юридичною освітою, має розуміти, що подібні тези є дискримінаційними та неприпустимими. 

Згодом Гасиджак подала до суду позов проти Братківського. Очільниця музею одразу наголосила, що позиватиметься до суду, щоб підтримати інших жінок. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter