У доопрацьованій програмі дій уряду досі мало конкретики щодо прав людини – правозахисниця

Дата: 15 Червня 2020
A+ A- Підписатися

Кабінет Міністрів України опублікував доопрацьовану програму дій.

Відповідний документ з’явився на сайті уряду. 

4 червня парламент відправив стару програму на доопрацювання. До цього 10-сторінковий документ розкритикували правозахисники за декларативність, відсутність чітких індикаторів і ключових показників, а також за те, що поза  увагою уряду залишилися питання інтеграції внутрішньо переміщених осіб у громадах, що їх приймають. 

Нову програму автори виклали на 85-сторінках, однак, за словами адвокаційної менеджерки Центру прав людини ZMINA Альони Луньової, документ за своїм змістом не став стратегічнішим, ніж його попередник.

“Оновлений проєкт за структурою дуже близький до програми уряду Гончарука, тобто структурована програма щодо відповідальних міністерств. Тепер у проєкті з’явився блок “Права людини та доступ до правосуддя”, за який відповідає Міністерство юстиції. Однак цей блок не містить питання запобігання та протидії дискримінації. Так само не йдеться про питання, які стосуються конфлікту і подолання його негативних наслідків. Зокрема, захист інтересів держави в міжнародних судах у зв’язку зі збройною агресією Росії”, – додає вона. 

Нагадаємо, що в травні міністр юстиції Денис Малюська розповів, що права людини не в пріоритеті в Мін’юсту. На початку року у відомстві  ліквідували підрозділ, що працював над питаннями прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: