У Дніпропетровській області відкрили центр захисту дітей за моделлю “Барнахус”

Дата: 03 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

У Дніпропетровській області 3 квітня відкрили центр захисту дітей за моделлю “Барнахус”. Це міждисциплінарний заклад, де дітей, які постраждали або стали свідками насильства, опитують у дружньому середовищі.

Про це повідомляє пресслужба Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх.

Фото: центр за моделлю “Барнахус” (ZMINA)

Як зазначають у відомстві, це вже 13 такий центр в Україні, який впроваджується за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх та реалізується МБФ “Українська фундація громадського здоров’я”. 

Центри захисту дитини за моделлю “Барнахус” – це міждисциплінарні спеціалізовані заклади, де  проводять слідчі дії за участі дітей, котрі є потерпілими або стали свідками кримінальних правопорушень, у дружньому  середовищі та в умовах, що мінімізують травматизацію. Також дітям надають комплексну соціальну, психологічну, юридичну, домедичну та інші види допомоги.

Така модель опитування постраждалої дитини відповідає стандартам Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Лансаротської конвенції), яку Україна ратифікувала у 2012 році, а також Керівним принципам Комітету Міністрів Ради Європи щодо правосуддя, дружнього до дітей.
 
“Відкриття центру “Барнахус” у Дніпропетровській області має особливе значення, адже регіон зазнає значного впливу від повномасштабної війни. Саме тут дітям, які постраждали від насильства чи стали його свідками, як ніколи потрібна якісна, чутлива і скоординована допомога“, – зазначив керівник Дніпровського офісу ЮНІСЕФ Пабло де Паскуаль.
 
За даними МБФ “Українська фундація громадського здоров’я”, за весь період впровадження моделі “Барнахус” в Україні, в межах проєкту допомогу отримали 1196 дітей. Зокрема, проведено понад тисячу допитів у безпечних умовах. Підготовку пройшли 938 фахівців – прокурори, поліціянти, психологи, соціальні працівники, які вміють працювати з дітьми чутливо і фахово. І ця система не зупинилася навіть під час війни: з 13 відкритих центрів – 11 були створені вже після 24 лютого 2022 року.

Раніше ZMINA писала, що у Рівному відрили перший в Україні регіональний Центр захисту прав дитини. Поміж іншим у центрі створені умови для проведення опитувань дітей за моделлю “Барнахус”. 

Також детально про роботу центру за моделлю “Барнахус” у Києві можна прочитати у матеріалі ZMINA. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter