У “Дії” тестують можливість оформлення житлової субсидії

Дата: 09 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Міністерство цифрової трансформації України розпочало бета-тестування послуги з оформлення субсидії через портал “Дія”. Передбачається, що подання заяви на отримання субсидії відбуватиметься втричі швидше.

Про це повідомив очільник Мінцифри Михайло Федоров.

Фото: “Дія”

Так, житлова субсидія – це адресна державна соціальна допомога людям, які не можуть самостійно платити за житлово-комунальні послуги. Її призначають із місяця звернення до завершення опалювального сезону – 30 квітня. Субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу – з місяця звернення до закінчення календарного року – 31 грудня.

Максимально спростили процес оформлення заяви. Зараз, щоб отримати субсидію, потрібно заповнити розширену форму на 21 пункт. Оновлений сервіс скорочує час до 10 хв та містить лише 7 кроків. Усе зручно й просто”, – зазначив міністр.

Користувач “Дії” може долучитися до бета-тестування, якщо:

  • має картку платника податків (РНОКПП) у “Дії”;
  • має підстави для отримання субсидії;
  • не отримував субсидії раніше.

Зареєструватися на бета-тест слід за посиланням.

Раніше ZMINA писала, що у вересні минулого року Кабінет Міністрів уточнив порядок отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Громадяни, які виїхали за кордон через війну, зможуть отримувати субсидії на своє житло в Україні.

Нагадаємо, що з січня по вересень поточного року із держбюджету на соцвиплати спрямували 335,8 мільярда гривень. Більшість з цієї суми, а саме понад 203 мільярди гривень, направили на пенсії та надбавки й підвищення до них. Повномасштабна війна непропорційно вдарила по літніх людях, які становлять чверть населення. 

Ще понад 77 мільярда гривень пішло на підтримку громадян, які потрапили у складні життєві обставини, понад 34 мільярди – на підтримку малозабезпечених сімей та надання пільг і житлових субсидій, 18,2 мільярда – на соцзахист дітей та сім’ї, майже 2 мільярди – на соціальний захист людей з інвалідністю. 

Найменше грошей виділили на оздоровлення і відпочинок дітей, які потребують особливої уваги, а саме 0,1 мільярда гривень. 

Фото обкладинки: Я і Закон

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter