У Disney кажуть, що не змогли додати “20 днів у Маріуполі” до скороченої телеверсії “Оскара” через часові обмеження

Дата: 12 Березня 2024
A+ A- Підписатися

Момент нагородження фільму “20 днів у Маріуполі” не додали до скороченої міжнародної телеверсії церемонії “Оскар” нібито через часові обмеження, що передбачені для короткої версії шоу.

Про це повідомляє Disney Entertainment у відповідь на запит української служби “Голосу Америки”.

Автори фільму “20 днів у Маріуполі”. Фото: AFP

Так, у компанії повідомили, що окремі категорії та частини шоу не вдалося долучити до півторагодинної версії для міжнародної аудиторії через часові обмеження. За словами представників Disney Entertainment, вибір номінацій для скороченої версії визначили заздалегідь – упродовж процесу планування декілька тижнів тому.

“Втім, зведений підсумок усіх пропущених переможців, зокрема “20 днів у Маріуполі”, до скороченої версії додано”, – заявили в Disney Entertainment.

Там також уточнили, що ліцензію на показ як повної церемонії наживо, так і альтернативної 90-хвилинної версії шоу в Україні надали Суспільному. Disney Entertainment звернувся до Суспільного, щоб узгодити, у якому вигляді церемонію транслювали в Україні.

Раніше ZMINA писала, що в скороченій міжнародній телеверсії 96-ї церемонії вручення кінопремії “Оскар” організатори вирізали номінацію “Найкращий повнометражний документальний фільм”, у якій перемогла документальна стрічка українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.

“Потужна промова Мстислава Чернова підкреслила єдність між Україною й світом – тим прикріше бачити виключення цього повного правди й сили епізоду з версії, розповсюдженої для світових ліцензіатів премії “Оскар”. Минулого року для цієї ж номінації, в якій перемогу здобула документальна стрічка про Навального, знайшлося місце в скороченій версії, як і для політичної промови його дружини Юлії Навальної, що приймала цю на позір аполітичну нагороду. Сподіваємось, що організатори премії дослухаються до нашого протесту”,  зазначив виконавчий продюсер телеканалу “Суспільне Культура” Лук’ян Галкін.

Нагадаємо, що “20 днів у Маріуполі” – перший український фільм-переможець в історії кінопремії “Оскар”. Стрічку визнали найкращою в категорії “Повнометражний документальний фільм”.

Мстислав Чернов – воєнний кореспондент із досвідом у Сирії, Нагірному Карабасі, Лівії, Іраку, секторі Газа, Афганістані, фотограф, відеограф і письменник. “20 днів у Маріуполі” – режисерський дебют журналіста. Разом з ним над фільмом працювали фотограф Євген Малолєтка та медійниця Василиса Степаненко, які в березні 2022 року разом з Черновим опинились у блокадному Маріуполі. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter