У ДБР розслідують держзраду голови КС

Дата: 30 Жовтня 2020
A+ A- Підписатися

ДБР розпочало досудове розслідування за фактом державної зради голови Конституційного Суду Олександра Тупицького.

Про це повідомили у відомстві.

За попередньою інформацією, у липні 2018 року голова КСУ в складі групи осіб самовільно зайняв не відведену йому за законодавством земельну ділянку та уклав правочин, яким визнав повноваження в посадових осіб органів РФ на внесення записів про відчуження української земельної ділянки та зарахування її до категорії тих, що підпадають під юрисдикцію РФ.

Тупицького звинувачують у діянні на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності, державній та економічній безпеці України. Санкція інкримінованих йому статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Нагадаємо, журналісти з’ясували, що у 2018 році Тупицький став власником земельної ділянки в Криму та оформив договір за російським законодавством, однак не зазначив цього у своїй декларації про майно та доходи. Голова КС раніше заявив, що готовий відповідати за допущені помилки.

Відомо, що Конституційний Суд скасував кримінальну відповідальність за неправдиве декларування посадовців і депутатів, а також визнав неконституційними повноваження НАЗК. До цього правоохоронці з відомства виявили ознаки декларування неправдивої інформації у двох суддів Конституційного Суду – Ірини Завгородньої та Сергія Головатого, який не підтримав рішення колег щодо зняття відповідальності за неправдиве декларування. 

Рішення спричинило бурхливу реакцію як в Україні, так і за кордоном, зокрема в ЄС, де заговорили про тимчасове припинення безвізу. Через це президент Зеленський скликав засідання РНБО, а згодом подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів КС.

На думку голови КС, законопроєкт Зеленського щодо суду має ознаки конституційного перевороту. Критикують його й експерти.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter