У центрі Львова невідомий побив трансгендерну військову Хелен Марк

Дата: 16 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

15 серпня, у вівторок, у центрі Львова невідомий побив трансгендерну військову Хелен Марк. Наразі дівчина вже звернулася до правоохоронних органів з відповідною заявою про побиття. 

Про це повідомляє громадська організація KyivPride.

Фото з інстаграм-сторінки Хелен Марк

Хелен служить в українській армії три роки. До Львова вона приїхала у відпустку за сімейними обставинами.

“Померла мама Хелен, і дівчина приїхала, щоб її поховати. В один з вільних вечорів Хелен сиділа на вулиці в центрі міста, їла і розмовляла зі своїм хлопцем по відеозвʼязку. До неї раптово підійшов незнайомий чоловік і почав агресивно спілкуватися. Хелен попросила його відійти, і в наступну секунду чоловік вдарив її в носа зі словами “Ти що, п**ар?”, – розповіли в KyivPride.

Від удару Хелен втратила координацію, і нападник вдарив її ще декілька разів, поки їй не вдалося відійти на декілька метрів і зняти частину нападу на відео. 16 серпня потерпіла зняла побої і написала заяву.

KyivPride закликав поліцію гідно відреагувати на цей випадок, а Омбудсмана Дмитра Лубінця – простежити за розвитком справи. 

Як зазначає онлайн-медіа “Свідомі”, Хелен почала нести військову службу у 2020 році – у зоні Операції обʼєднаних сил. Тоді вона ідентифікувала себе як чоловіка. Через те що в неї виявили ВІЛ, на схід вона не поїхала і залишилася служити в одній з військових частин Ужгорода. А у 2023 році – почала трансгендерний перехід. 

Нагадаємо, що на початку серпня в Києві жінка, яка видавала себе за ЛГБТ-військову, зустрілася з гетеросексуальною союзницею та ЛГБТ-активісткою Ольгою Шарко й побила її. Нападниця завдала активістці від п’яти до семи ударів руками по голові, била ногами по стегнах та ребрах.

Ще в червні громадська організація “Українські ЛГБТ+ військові за рівні права” вчергове закликала українську владу негайно ухвалити законопроєкт №5488, що посилює кримінальну відповідальність за злочини на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, віросповідання, кольору шкіри, інвалідності тощо.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter