У Києві жінка, яка видавала себе за ЛГБТ-військову, побила союзницю спільноти

Дата: 14 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

На початку серпня в Києві жінка, яка видавала себе за ЛГБТ-військову, зустрілася з гетеросексуальною союзницею та ЛГБТ-активісткою Ольгою Шарко й побила її. Нападниця завдала активістці від п’яти до семи ударів руками по голові, била ногами по стегнах та ребрах.

Про це повідомляє правозахисна громадська організація “Точка опори ЮА” з посиланням на пост самої активістки.

Скриношот зі сторінки Ольги Шарко

Так, у липні до Ольги Шарко в інстаграмі звернулася жінка, яка назвалася ЛГБТ-військовою та попросила про зустріч: мовляв, хотіла поділитися своєю історією та отримати підтримку. Активістка погодилася, і зрештою вони зустрілися 2 серпня.

Жінка почала вимагати від Ольги “вибачень перед загиблими військовими”, а коли отримала відмову, напала на неї та почала її бити.

За словами Ольги, нападниця завдала від п’яти до семи ударів руками по голові, а також ногами по стегну та ребрах. Після цього на її тілі залишилися синці. 

“Як бачимо, кейс є випадком на ґрунті ненависті, оскільки за нападом є очевидний гомофобний мотив. Натомість постраждати від таких нападів можуть і гетеросексуальні люди. Ольга є відкритою союзницею ЛҐБТКІ+ вже давно, не раз долучалася до прайдів та мітингів за права квір-людей, активно висловлює свою позицію в соціальних мережах, часто водночас говорячи про свою гетеросексуальність”, – зазначає громадський діяч і Марко використовує щодо себе займенник "вони". Марко Крапка

Ще в червні громадська організація “Українські ЛГБТ+-військові за рівні права” вчергове закликала українську владу негайно ухвалити законопроєкт №5488, що посилює кримінальну відповідальність за злочини на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, віросповідання, кольору шкіри, інвалідності тощо.

Нагадаємо, що 2 липня в Києві, біля клубу “К41”, невідомі скоїли напад на українського дизайнера Костянтина Омелю та побили його. З потерпілим звʼязалася громадська організація “Гей-альянс Україна”, у коментарі якій Омеля підтвердив, що нападники вчинили це на ґрунті гомофобії. 

Чоловік звернувся до поліції зі скаргою та надав усю інформацію, щоб притягнути винних до відповідальності. Напад встигли задокументувати як свідки, так і сам потерпілий. “Гей-альянс Україна” також звернувся до МВС із вимогою провести ретельне розслідування.

Фото обкладинки: УНІАН

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter