У Чернівцях журналістці відмовили у відповіді на запит через відсутність підпису: юрист пояснив, чи це законно
Комунальне підприємство “Чернівецьке тролейбусне управління” не відповідає на інформаційний запит журналістки видання “Молодий буковинець” Людмили Осадчук, який вона подавала вже двічі.
Про це журналістка написала на своїй сторінці у фейсбуку.
За словами Осадчук, вона запитувала не засекречену інформацію, проте замість встановлених законом п’яти днів чекає на відповідь кілька тижнів.
Журналістку цікавили кадрові питання: скільки водіїв потрібно тролейбусному управлінню, скільки людей звільнили, яка зарплата у водіїв тролейбусів та автобусів, скільки налічує адмінперсонал та їхні зарплати.
“Усе це в Чернівецькому тролейбусному управлінні задокументовано і не складає проблем відповісти за п’ять днів. Але чомусь усе пішло не так. Я чекала відповіді понад тиждень. А коли уточнила, з’ясувалося, що його на електронній пошті немає. Я пересилаю повторний запит — і знову чекаю”, — написала журналістка.
У коментарі Інституту масової інформації вона розповіла, що після повторного запиту у встановлений законом термін у КП відповіли, що не можуть розглянути надісланий запит, оскільки він не містить електронного та власноручного підписів.
Наступного дня Осадчук надіслала запит з підписом. З тролейбусного бюро їй відписали, що запит не побачили, бо він нібито потрапив у спам, тож відповіді на той момент вона так і не отримала.
Як пояснив юрист ІМІ Роман Головенко, для електронного запиту не вимагається власноручний підпис згідно із Законом “Про доступ до публічної інформації”. Підпис і дата в запиті проставляються лише за умови подання запиту в письмовій формі, а запит електронною поштою — це інша, неписьмова форма запиту, сказав він.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що на Волині Луцький міськрайсуд відправили за ґрати на 5,5 року експосадовця сільради за привласнення коштів і напад на журналістку.