У Чернігові відкрили першу в області кімнату для постраждалих від насильства
У Чернігові запустили першу в області кімнату кризового реагування для людей, які постраждали від домашнього чи гендерно зумовленого насильства.
Про це йдеться на сайті Європейської Бізнес Асоціації.
Кризова кімната – це безпечне місце для цілодобового перебування, де можна оселитися на період від 10 до 20 днів, а також отримати первинну психологічну допомогу.
Сюди можна буде потрапити жінкам з усієї області, одночасно жити тут зможуть 10 людей.
“Адреса кімнати приховується для того, щоб кривдники не мали змоги сюди потрапити і знайти цих жертв, які звертаються. Все це оформлюється через поліцію, будуть зазначені номери гарячої лінії. І дуже важливо, щоб люди не приховували такі випадки”, – розповіла Юлія Заїка, голова правління ГО “Ліга ділових та професійних жінок України”.
Кризова кімната має все необхідне для тимчасового проживання: кухню, ванну, спальні, набори постільної білизни, рушників, гігієнічних засобів. Помешкання також пристосоване для осіб з інвалідністю й жінок з дітьми.
“Нині проблема домашнього насильства надзвичайно актуальна для Чернігівщини, як і для будь-якого регіону нашої держави. Підтримкою постраждалих досі опікувався створений обласною адміністрацією Чернігівський обласний центр соціально-психологічної допомоги. Тепер завдяки нашим партнерам ми маємо можливість вийти на якісно новий рівень надання такої допомоги всім жителям області”, – зазначив В’ячеслав Чаус, голова Чернігівської обласної військової адміністрації.
Зробили приміщення і відкрили кімнату за гроші благодійників і за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення.
Нагадаємо, від початку поточного року і станом на кінець вересня, до Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству надійшло понад 8700 звернень щодо домашнього насильства та стресу, спричиненого війною.