У Британії вперше призначили посолкою повністю незрячу дипломатку Вікторію Гаррісон

Дата: 15 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Із серпня цього року посолкою британського уряду в Словенії вперше буде повністю незряча Вікторія Гаррісон.

Про це повідомляє ВВС.

Вікторія Гаррісон та її золотистий ретривер Отто. Фото: ВВС

Вікторія Гаррісон народилася з нормальним зором, однак протягом підліткового віку її зір постійно погіршувався. Після університету вона остаточно перестала бачити.

У 1997 році жінка отримала постійну посаду в міністерстві закордонних справ, ставши першою людиною із заявленою інвалідністю, яка там працює. На той момент у відомстві не було інших людей із серйозними порушеннями. Минуло шість місяців, перш ніж Вікторія отримала комп’ютер, яким могла користуватися на роботі.

Також вона працювала на різних посадах у Гельсінкі та Сараєві, хоча лунали скептичні коментарі, що вона не зможе вивчити іноземну мову через те, що вона незряча.

Що стосується роботи в Словенії в серпні, Гаррісон зазначає, що її інвалідність може допомогти налагодити стосунки з впливовими людьми в усьому світі.

“Можливо, мені доведеться взяти когось під руку, щоб мене скерували до виходу з кімнати для зустрічей. Такі речі створюють людський зв’язок, який насправді може бути дуже корисним у побудові стосунків”, – ділиться Вікторія.

Окрім вивчення мови, у Вікторії будуть інші завдання, які їй потрібно буде зробити до початку каденції, – звикнути до нового дому та запам’ятати нові маршрути до роботи та в місті.

Гаррісон переїде до Словенії в супроводі свого собаки-поводиря, золотистого ретривера Отто.

“Для мене велика честь представляти Велику Британію як наступному послу в Словенії. Протягом моєї кар’єри я рада бути свідком того, як дипломатична служба стала набагато більше відбивати різноманіття країни, якій ми служимо, і я пишаюся тим, що беру участь у цих змінах”, – зазначила Гаррісон після призначення.

Вона подякувала компанії Guide Dogs за те, що дала їй другу собаку-поводиря, яка супроводжуватиме її на новій посаді.

Нагадаємо, що у вересні минулого року Мар Гальсеран стала першою жінкою із синдромом Дауна, яка є депутаткою парламенту Валенсійської громади в Іспанії.

Вона членкиня Народної партії Іспанії та секретарка з питань догляду за людьми з інвалідністю у Валенсії. Гальсеран уже балотувалася на місцевих виборах 28 травня 2023 року, але тоді стати депутаткою їй не вдалося. Однак після відставки двох кандидатів вона спробувала знову.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter