У Британії на сім років увʼязнили жінку, яка відвезла доньку на процедуру жіночого обрізання

Дата: 19 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

У Великій Британії до семи років позбавлення волі засудили жінку, яка 2006 року відвезла свою трирічну доньку на процедуру жіночого обрізання. Йдеться про часткове чи повне видалення або навмисне пошкодження зовнішніх геніталій, яке здійснюють з культурних чи релігійних міркувань. Попри заборону воно досі практикується в близько 30 країнах Африки.

Про це повідомляє BBC.

Фото: The Times

Аміна Нур народилася в Сомалі, а в 16 років переїхала до Великої Британії й отримала там громадянство. У 2006 році вона відвезла свою дитину до приватного будинку в Кенії для проведення процедури жіночого обрізання. 

У Великій Британії цю процедуру заборонено. Незаконно також вивозити за кордон громадян Британії чи постійних мешканців для цієї операції, а також допомагати будь-кому, хто намагається це зробити.

Нур є першою в країні не британською жінкою, яку засудили за сприяння в каліченні жіночих геніталій іншій особі. Також вона є другою людиною, яку притягнули до кримінальної відповідальності згідно із законом про каліцтво жіночих статевих органів, від 2003 року.

Жінка розповідала, що сама пережила цю процедуру в дитинстві. Зараз її доньці 21 рік. У 2015 році дівчинка зізналася шкільній вчительці, що їй зробили обрізання. Після цього вчителька повідомила про це в поліцію.

У 2019 році під час обстеження в лікарні Університетського коледжу медики встановили, що клітор дівчини повністю видалили.

На суді Аміна Нур стверджувала, що вона відвезла доньку на процедуру через культурний тиск, оскільки боялася, що громада нібито “відречеться її й прокляне”. За словами Нур, вона очікувала, що до геніталій її доньки лише “торкнуться” в такий спосіб, що вони почнуть кровоточити. 

Нагадаємо, що внаслідок операції з жіночого обрізання в щонайменше п’яти країнах Африки, де це дозволено, щорічно помирають понад 44 тисячі жінок та дівчат.

Дослідники вивчали питання в Беніні, Буркіна-Фасо, Камеруні, Чаді, Кот-д’Івуарі, Єгипті, Ефіопії, Гвінеї, Кенії, Малі, Нігері, Нігерії, Сенегалі, Сьєрра-Леоне і Танзанії. Обрізання є основною причиною смерті жінок, а на наступному місці – кишкові інфекції, які виникають унаслідок споживання зараженої їжі чи води. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter