У Бородянці запрацювали три мобільних центри допомоги людям, які постраждали від війни чи зазнали насильства

Дата: 11 Квітня 2024
A+ A- Підписатися
У Бородянці на Київщині запустили три мобільних центри допомоги врятованим. Тут люди, які постраждали від російської агресії, а також від сексуального насильства, зможуть безоплатно отримати психологічну, соціальну та юридичну підтримку.
 
Про це йдеться на Урядовому порталі.
 

Мобільні центри є частиною мережі стаціонарних центрів, які на сьогодні працюють в 11 містах України.

Два мобільних центри допомоги врятованим, придбані за підтримки уряду Іспанії, працюватимуть у Херсонській, Київській, Чернігівській та Сумській областях. Ще один, придбаний за підтримки уряду Бельгії, працюватиме в Харківській області. 

“Прагнучи якнайшвидше допомогти та підтримати постраждалих, ми разом з партнерами з UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, запустили унікальний проєкт. Наша мета – розширити географію роботи центрів та допомогти тим, кому складно самотужки дістатися стаціонарних центрів. Мобільні центри дозволять нам наростити наші зусилля для комплексної допомоги українцям”, – зазначила віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Центри допомоги врятованим надають комплексну підтримку усім, хто потребує, зокрема і постраждалим від сексуального насильства, повʼязаного з війною.

Представник UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, Массімо Діана зауважив також, що в Центрах допомоги врятованим постраждалі, зокрема від сексуального насильства, зумовленого війною, можуть отримати кваліфіковану психологічну, юридичну та соціальну підтримку конфіденційно та безоплатно. Мобільні центри повністю обладнані для надання консультацій.

Перший Центр допомоги врятованим запрацював у Запоріжжі у липні 2022 року. Станом на сьогодні сервіси функціонують також у Києві, Дніпрі, Львові, Харкові, Херсоні, Одесі, Полтаві, Кропивницькому, Чернівцях та Мукачеві.

Такі центри – це установи, створені з ініціативи Офісу віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції за сприяння урядової уповноваженої з питань гендерної політики та за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і місцевих органів влади. Адреси й контактні телефони центрів можна дізнатися на сайті UNFPA.

Раніше ZMINA повідомляла, що станом на листопад 2023 року в Україні діяли 11 центрів допомоги врятованим, які безплатно та конфіденційно надають соціальну, психологічну та правову підтримку постраждалим від російської агресії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter