У Бородянці виявили ще два масових поховання цивільних

Дата: 21 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

У селищі міського типу Бородянка виявили ще два масових поховання цивільних, вбитих російськими військовими під час окупації. 

Про це повідомили у поліції Київщини. 

Фото: Поліція Київської області

Поховання знайшли 20 квітня. У одній з могил знаходились двоє 35-річних чоловіків та дівчина-підліток 15 років. У другій могилі виявили тіла шести людей – 4 чоловіків та 2 жінок. Нині вдалось ідентифікувати чотирьох з них, а імена ще двох з’ясовують. 

“Ці люди були вбиті окупантами, у деяких із загиблих є ознаки катувань. Хочу підкреслити, що ці люди – цивільні. Російські військові свідомо розстрілювали мирних людей, які не чинили жодного опору та не становили жодної загрози”, – заявив начальник поліції Київщини Андрій Нєбитов.  

Фото: Поліція Київської області

Тіла всіх знайдених людей вже доставили до моргів для подальших експертиз. Ідентифікованих невдовзі передадуть родичам для поховання.

Нині правоохоронці знають про понад тисячу цивільних на Київщині, яких вбили російські військові.  

Нагадаємо, що тільки в Ірпені знайшли 13 поховань.

Коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter