В Ірпені виявили 13 поховань мирних жителів – ДБР

Дата: 19 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) встановили неспростовні докази злочинів проти людяності представників збройних сил Російської Федерації на території міста Ірпінь на Київщині, зокрема виявили 13 поховань мирних мешканців. 

Про це повідомляється на сайті ДБР.

Джерело: ДБР

За інформацією директора ДБР Олексія Сухачова, слідчі оглянули близько 700 гектарів площі міста – понад 10 тисяч будинків та будівель. Переважно це житлові райони, де розташовані школи, лікарні, дитячі садочки, уточнюється в повідомленні.

Під час слідчих дій були встановлені неспростовні докази злочинів проти людяності російських окупантів на території Ірпеня, зокрема це використання заборонених Женевською конвенцією боєприпасів, необґрунтована жорстокість, масове винищення населення.

Водночас під час слідчих дій була виявлена велика кількість російської зброї та боєприпасів, військова амуніція, документи та інші ознаки належності до російської армії.

Слідчі ДБР виявили 13 поховань містян, а також задокументували використання в житлових кварталах проти мирних мешканців:

  • протипіхотних мін, танкових снарядів та РСЗВ “Град” запальної дії;
  • аеробалістичної ракети “Іскандер-М”;
  • артилерійських шрапнельних снарядів, споряджених стріловидними вражальними елементами та іншої забороненої зброї.

Сухачов повідомив, що слідча група ДБР вирушила до Сумської області, де спільно з представниками Нацполіції продовжить фіксацію злочинів у звільнених від російської армії населених пунктах.

Нагадаємо, що Коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter