У Білорусі прибрали зі шкільної програми твори нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич, яка критикувала Лукашенка

Дата: 09 Серпня 2021
A+ A- Підписатися

У Білорусі зі шкільної програми прибрали твори письменниці, нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич, яка критикувала самопроголошеного президента країни Олександра Лукашенка.

Про це повідомило видання Zerkalo.io.

Джерело: golosameriki.com

Раніше твори письменниці входили у перелік літератури, рекомендованої учням 11 класів, проте тепер, за інформацією вчителів, їх прибрали. 

Водночас у білоруській шкільній програмі “відредагували” творчість радянських дисидентів: виключили твір Олександра Солженіцина “Один день Івана Денисовича”. Відтепер він міститься в розділі додаткової літератури.

Твори письменника Володимира Набокова взагалі прибрали з переліку обов’язкових для вивчення.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що слідчий комітет Білорусі викликав Алексієвич на допит у межах справи щодо створення та діяльності Координаційної ради опозиції.

Справу проти членів Координаційної ради порушили за статтею “Заклики до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь” ще 20 серпня.  Максимальні санкції цієї статті передбачають до п’яти років позбавлення волі. У серпні того ж року письменниця виїхала з країни до Німеччини.

Нагадаємо, що вибори президента Білорусі пройшли 9 серпня 2020 року. Офіційно їх виграв Олександр Лукашенко, однак опозиція стверджує, що результати білоруської ЦВК сфальсифіковані. Одразу після закінчення голосування сотні білорусів вийшли на вулицю та вимагали чесного підрахунку голосів, однак силовики почали жорстко розганяти їх.

Офіційно ЄС не визнає Лукашенка президентом Білорусі та погодив рішення про санкції щодо відповідальних за розгони мирних акцій протесту. Відомо, що за п’ять днів протесту в країні затримали близько 7 тисяч осіб, зокрема іноземців. Згодом із СІЗО почали випускати затриманих, які розповідали про нелюдське поводження з боку силовиків, побиття, погрози зґвалтуванням тощо.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: