У Білорусі ліквідували останню правозахисну організацію
Верховний суд Білорусі ліквідував правозахисну організацію Білоруський Гельсінський комітет (БГК).
Про це повідомляється на сторінці організації у фейсбуку.
За даними правозахисного центру “Весна”, підставою для ліквідації суд назвав “грубе порушення законодавства” з боку організації, уточнюється в повідомленні.
Згідно з білоруським законодавством, рішення набрало чинності й не може бути оскаржене в апеляційному порядку.
“Ми вважаємо це рішення абсолютно несправедливим і домагатимемося його скасування як всередині країни (через наглядову інстанцію), так і на міжнародному рівні (в Комітеті ООН з прав людини)”, – заявили правозахисники БГК.
Вони також наголосили на тому, що продовжать свою діяльність на території Білорусі.
Білоруський Гельсінський комітет – найстаріша правозахисна організація в країні. Працює з 1995 року, серед засновників були такі національні лідери як Василь Биков, лауреатка Нобелівської премії з літератури 2015 року Світлана Алексієвич, Радим Горецький, Геннадій Буравкін та інші.
За інформацією Білоруської асоціації журналістів, БГК був останньою зареєстрованою правозахисною організацією в країні.
За даними “Весни”, лише за останні три місяці в Білорусії ліквідували понад 130 неурядових організацій.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що українські правозахисники підготували план дій для влади щодо захисту білоруських правозахисників, журналістів та громадських активістів, які стали жертвами репресій режиму самопроголошеного президента сусідньої республіки Олександра Лукашенка.
Зокрема, вони рекомендують запровадити для білорусів статус тимчасового захисту, передбачений Законом “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту”.