У Австралії хочуть штрафувати роботодавців, які турбують працівників поза роботою 

Дата: 08 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

В Австралії планують ухвалити зміни до законодавства про трудові відносини, які дозволять найманим працівникам ігнорувати дзвінки та повідомлення від керівництва у позаробочий час. Планується, що на роботодавців, які порушуватимуть це правило, будуть накладати штрафи.

У Австралії хочуть штрафувати роботодавців, які турбують працівників поза роботою 

Про це повідомляє Reuters.

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Законопроєкт, який подадуть до парламенту цього тижня, заборонятиме працівникам працювати понаднормово без оплати. А ще надасть їм право безкарно ігнорувати дзвінки або повідомлення у неробочий час.

“Людину, якій не платять за роботу 24 години на добу, не можуть карати за те, що вона не в мережі й не доступна 24 години на добу”, – заявив премʼєр-міністр Ентоні Альбанізі.

Законопроєкт включає й інші важливі положення – чіткий шлях від тимчасової до постійної роботи, а ще мінімальні стандарти для тимчасових працівників та водіїв вантажівок.

Проте деякі політики, групи роботодавців та корпоративні лідери попередили, що “право на відключення” працівників підірве рух до гнучкого графіка роботи, а також вплине на конкурентоспроможність.

Водночас законопроєкт має і своїх прихильників. Це повʼязано з тим, що в середньому австралійці щороку працюють шість тижнів без понаднормової оплати – це більш ніж $60,1 мільярда невиплаченої заробітної плати в економіці.

“Цей час належить вам, а не вашому босу”, – наголосив австралійський політик Адам Бандт.

Майбутні зміни у законодавстві Австралії мають захистити права працівників і допомогти їм відновити баланс між роботою та особистим життям. Схожі правила вже діють у Франції, Іспанії й інших країнах Європейського Союзу.

Нагадаємо, з 1 січня 2017 року у Франції набув чинності закон, який надає співробітникам компаній право не перевіряти електронну пошту після закінчення робочого дня і під час відпустки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter