У Франції дозволили не відповідати на електронні листи у неробочий час

Дата: 01 Січня 2017
A+ A- Підписатися

У Франції з 1 січня набув чинності закон, який надає співробітникам компаній право не перевіряти електронну пошту після закінчення робочого дня і під час відпустки.

Як повідомляє ВВС Україна, закон “Про зайнятість” відомий також під назвою “право залишатися поза зв’язком”. Компанії, де працюють більше ніж 50 співробітників, будуть зобов’язані вказувати у робочому розпорядку інформацію про те, в які години працівники можуть не перевіряти електронну пошту і не відповідати на електронні листи.

Ініціатори цього закону вказували на те, що праця людей, вимушених залишатися на зв’язку майже цілодобово, ніяк не компенсується. Прихильники ж законодавчої ініціативи вважають, що корпоративна культура, що примушує працівників перевіряти електронну пошту і листуватися після завершення робочого дня, призводить до стресу і негативно позначається на стані здоров’я співробітників.

Раніше деякі європейські компанії за своєю ініціативою вводили обмеження на “роботу після роботи”.

Так, у 2014 році німецький виробник автомобілів Daimler для всіх своїх працівників, які йдуть у відпустку, надав нову опцію в електронній пошті – автоматичне видалення всіх нових листів, що надходять на електронну скриньку в період відпустки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: