У 2024 році в школах зареєстрували 219 випадків цькування – МОН
Упродовж 2024 року в українських школах зареєстрували 219 випадків булінгу.
Про це повідомляє Міністерство освіти і науки.
У жовтні на платформі АІКОМ (Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту) запустили новий функціонал, який дозволяє оперативно повідомляти про факти булінгу. Цим інструментом уже скористалися в 16 областях України, подавши 85 анонімних заяв.
Представники міністерства підкреслили, що булінг – це не просто конфлікт чи суперечка, а систематичні дії, які спричиняють емоційний біль, принижують людську гідність і залишають негативний слід на все життя.
Відповідно до інформації, розміщеної на сайті Опендатаботу, поліція за перші десять місяців 2024 року зареєструвала 219 адміністративних протоколів, пов’язаних із цькуванням у школах. Зазвичай ініціаторами скарг стають батьки. Половину цих протоколів склали на підлітків у віці від 14 до 16 років.
В Опендатаботі також зазначили, що порівняно з періодом до початку повномасштабної війни, кількість випадків булінгу зменшилася. Однак цькування все ще залишається серйозною проблемою, зокрема через його наслідки: за даними Українського інституту дослідження екстремізму, 40% дитячих самогубств пов’язані з булінгом.
Суди цього року ухвалили рішення у 160 справах, що становить 73% усіх складених протоколів. Для порівняння, у попередні три роки суди в середньому виносили рішення у 60% таких справ.
Серед цьогорічних справ 124 протоколи стосуються підлітків віком 14–16 років, причому в 80% з них уже ухвалили судові рішення. Кожне шосте зафіксоване правопорушення було скоєне групою осіб або ж мало повторюваний характер. У 2024 році виявили 37 таких випадків. Окрім того, правоохоронці склали 12 протоколів на педагогів, які знали про факти булінгу, але не повідомили про них.
Нагадаємо, що на початку грудня у МОН також пояснювали, що ігнорування, пасивна агресія та акцент на відмінностях у школі також є булінгом.