У 2024 році на підтримку переселенців спрямували 38,5 мільярда гривень – Жолнович
У 2024 році 1,2 мільйона внутрішньо переміщених осіб отримували фінансову допомогу для покриття витрат на проживання. Загальний обсяг виділеного на ці виплати бюджету становив 38,5 мільярда гривень.
Про це повідомила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович, пише Укрінформ.

У міністерстві соцполітики уточнили, що серед отримувачів такої допомоги 66% становили жінки.
Жолнович також пояснила, що завдяки запровадженню у 2024 році адресного принципу надання фінансової підтримки вдалося звільнити частину бюджетних коштів. Для цього визначили чіткі критерії перевірки, зокрема з урахуванням того, хто з переселенців виїхав за кордон, має високі доходи чи власне житло. Ці заощаджені кошти планують використати для компенсації втрати житла, знищеного російськими обстрілами.
На ці цілі в державному бюджеті 2025 року передбачено 15 мільярдів гривень. Крім того, посадовиця анонсувала, що з 29 січня почне діяти новий інструмент підтримки переселенців – субсидія на оренду житла.
Нагадаємо, що така субсидія є частиною програми “Зимова єПідтримка”, мета якої – допомогти українським родинам у складні зимові місяці.
За умовами програми, на субсидію можуть претендувати внутрішні переселенці, які відповідають таким вимогам:
- ВПО, що переїхали до будь-якого регіону, підконтрольного Україні, та не мають власного житла на цих територіях, площа якого перевищує 13,65 м² на одну особу в родині;
- родини переселенців, чиє житло зруйноване або пошкоджене настільки, що воно більше не придатне для проживання;
- родини, що витрачають понад 20% свого доходу на оренду житла;
- ВПО, які не отримують допомоги на проживання;
- ВПО, що не є учасниками програми “Прихисток”.
Крім того, родини з доходом, що не перевищує два прожиткові мінімуми (наразі це до 5840 гривень), можуть розраховувати на більшу суму субсидії. Розмір субсидії визначатиметься індивідуально, залежно від доходу родини, кількості членів сім’ї та граничної вартості оренди житла в регіоні.
Внутрішнім переселенцям, яким надаватимуть субсидії на оренду житла, збережуть і решту виплат.
На першому етапі програма субсидій діятиме в дев’яти пілотних регіонах, де найбільше внутрішньо переміщених осіб. Це Чернігівська, Сумська, Харківська, Запорізька, Миколаївська, Дніпропетровська, Херсонська, Луганська та Донецька області (крім окремих територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих РФ).
Читайте також: Переселенці стали повноправними жителями громад, у яких мешкають: що передбачає новий закон