У 2024 році Міжнародний фонд страхування журналістів схвалив майже 800 днів страхового покриття для медійників
Міжнародний фонд страхування журналістів у 2024 році отримав 372 заявки на страхове покриття. Протягом року там схвалили 799 страхових днів для 74 представників медіа, серед яких журналісти, відеооператори та фіксери.
Про це йдеться на сайті Асоціації “Незалежні регіональні видавці України”, що є одним зі співзасновників фонду.

Загалом заявки на страхування подали 17 медійних компаній.
У січні 2025 року координатори проєкту розглянули 66 нових заявок, з яких схвалили 61. Страховий захист отримали 18 медійників на загальну тривалість 84 дні.
Директорка Асоціації Оксана Бровко зазначила, що проєкт досяг значних результатів у створенні безпечних умов для журналістів і фіксерів, які працюють у зонах підвищеного ризику. Вона підкреслила, що завдяки тренінгам, психологічній підтримці, страхуванню та інформаційним кампаніям ініціатива стала важливим ресурсом для захисту медійників і підвищення їхньої готовності до роботи в небезпечних умовах.
Журналістка “Слідство.Інфо” Анастасія Горпінченко зазначає, що страхування додає впевненості під час поїздок до зони бойових дій, адже журналісти знають, що в разі поранення чи смерті їхні родини отримають підтримку. Редакторка “Кордон.Медіа” Леся Боровик наголошує, що страхування стало настільки важливим, що журналісти навіть відкладають виїзди, поки його не оформлять. Катерина Гладенко із “Суспільне Суми” каже, що її колеги часто опиняються під обстрілами, тому, окрім страхування, важливі й протоколи безпеки та екіпірування. Ведуча 5 каналу Ольга Каліновська додає, що ситуація на фронті стала значно небезпечнішою, тож вона свідомо застрахувала себе вперше минулого літа. Усі вони сходяться на думці, що без страхування працювати значно ризикованіше.