27 кандидатів у керівники до ДБР підозрюють у держзраді та корупції – Труба

Дата: 28 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що відмовив конкурсній комісії у розгляді питання про призначення 27 осіб на керівні посади відомства.

Про це він сказав на брифінгу у вівторок, передає “Українська правда”.

За його словами, частина кандидатів фігурують у журналістських розслідуваннях та кримінальних провадженнях. Зокрема, один із кандидатів фігурує в кримінальному провадженні щодо державної зради. “Так, я не помилився, саме у кримінальному провадженні щодо держзради! Слідчий, який проводить розслідування, звертався із запитом у зовнішню комісію для того, щоб отримати будь-які результати. Яка була відповідь, я цього не знаю”, – сказав Труба.

Роман Труба

Він додав, що також є кандидат, який разом із членами своєї родини фігурує в кримінальній справі щодо легалізації коштів, які здобуті злочинним шляхом.

“Інший кандидат тісно спілкується з представниками сепаратистів. Також є факт, коли два кандидати, які є кумами, разом розпочинали свій кар’єрний шлях, разом виграли конкурс на керівні посади до ДБР. Це не звинувачення, а так, ремарка”, – сказав очільник відомства.

Він додав, що Нацагентство з питань протидії корупції має також перевірити майно, гектари землі та кошти зазначених кандидатів у керівники до ДБР. Проте почути відповіді щодо моральних, професійних і особистих якостей директор Держбюро і суспільство могли від зовнішньої комісії, але наразі відповідей цих немає через знищені результати поліграфа.

“За цей крок комісія не буде нести відповідальності, як і за інші свої кроки. Законом за це не передбачено жодної відповідальності”, – заявив він.

Раніше Роман Труба повідомив, що конкурсна комісія, яка обирала 27 кандидатів на керівні посади до Державного бюро розслідувань, знищила результати проходження поліграфа переможцями конкурсу.

18 липня конкурсна комісія відібрала 27 кандидатів на керівні посади Державного бюро розслідувань. Багато із затверджених службовців були креатурами міністра МВС Арсена Авакова та заступника голови Нацполіції Ігоря Купранця.

Зокрема, комісія відібрала посадовців із 436 кандидатів на ключові посади в ДБР: директорів семи територіальних управлінь органу, керівників підрозділів центрального апарату і співробітників підрозділів внутрішнього контролю бюро.

До складу комісії входило дев’ять осіб – по три представники від ВРУ, КМУ та президента Петра Порошенка.

Від Верховної Ради увійшли народні депутати Владислав Бухарєв (“Батьківщина”), Євген Дейдей (“Народний фронт”), Микола Паламарчук (“Блок Петра Порошенка”); від президента – два професори КНУ імені Тараса Шевченка Роман Майданик (голова комісії) та Віктор Самохвалов, а також партнер юридичної фірми “Саєнко Харенко” Тетяна Сліпачук; від Кабінету Міністрів – доцент Хмельницького університету управління та права Денис Монастирський, заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук, перший заступник міністра юстиції (секретар комісії) Наталія Севостьянова.

У квітні директор ДБР Роман Труба заявив, що запуск роботи бюро затягують.

Як повідомлялося, з 2 березня по 2 квітня тривало приймання документів на конкурс у Державне бюро розслідувань. На 27 керівних посад у ДБР подали заявки 685 претендентів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: